تجلی گرایشات افراطی مردم انگلیس در انتخابات پارلمان اروپا

ایرنا دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۰
لندن – ایرنا – بیشتر مردم انگلیس در انتخابات پارلمانی اروپا به حزبی که مطلقاً هیچ برنامه ای به جز خارج کردن کشور از اتحادیه اروپا ندارد، رأی داده اند که این مساله علاوه بر دودستگی عمیق ، نشانگر عمق تعلقات افراطی و ملی گرایانه مردم این کشور است.

دقایقی پیش نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا اعلام شد. بر اساس نتایج اعلام شده حزب جدیدالتأسیس برگزیت بالاترین آرا را به دست آورده است. حزب لیبرال دموکرات به عنوان حزب مخالف برگزیت بسیار خوب ظاهر شده درحالی که دو حزب اصلی محافظه کار و کارگر شکست سنگینی متحمل شده اند. در هیچ کدام از حوزه های انتخاباتی انگلیس، حزب محافظه کار اکثریت را کسب نکرده است. البته به دلیل سهمیه بندی نسبی انتخابات پارلمان اروپا، این بدان معنی نیست که حزب محافظه کار هیچ کرسی ای به دست نخواهد آورد.
رأی گیری برای این انتخابات در 28 عضو اتحادیه اروپا در طول چند روز گذشته در جریان بود. در انگلیس که طبق سنت همه رأی گیری ها روز پنجشنبه انجام می شود، مردم 23 می (2 خرداد) به پای صندوق های رأی رفتند. این در حالی است که مردم فرانسه و آلمان امروز، یکشنبه 26 می، رأی های خود را به صندوق انداختند. طبق مقررات همه نتایج حوزه های انتخابیه باید باهم و در پایان مهلت رأی گیری اعلام شود.
رسانه هاتا پایان شمارش ارا از انتشار هرگونه گمانه زنی یا بیان نظرات جانب دارانه نهی شده اند.
در انگلیس از همان ابتدا به نظر می رسید که حزب جدیدالتأسیس «برگزیت» بیشترین کرسی ها را از آن خود خواهد کرد. نکته قابل توجه در مورد انگلیس این است که قرار بود این کشور قبل از انتخابات پارلمانی اروپا، اتحادیه را ترک گفته باشد. اما به دلیل تأخیر در آنچه اکنون برگزیت نامیده می شود، انگلیس مجبور به برگزاری انتخابات شد.
تاکنون حزب برگزیت به رهبری نایجل فاراژ اصلی ترین برنده و حزب محافظه کار و شخص «ترزا می» بزرگ ترین بازنده آن به حساب می آیند. نایجل فاراژ با این که هدف فعالیت سیاسی خود ...

سرخط اخبار