بدافزار Ads Blocker (با Ad Blocker اشتباه نشود) با پنهان شدن در حافظه ی گوشی، به نمایش تبلیغات می پردازد.

یک نرم افزار مسدودکننده ی تبلیغات که در خارج از فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی در دسترس است، کاربران اندروید را با حجم وسیعی از تبلیغات که بسیاری از آن ها مبتذل هستند غافلگیر کرده است. از آن جایی که نرم افزار مذکور به گونه ای هوشمندانه از دید کاربر مخفی می شود، حذف آن دشوار بوده و اوضاع را برای کاربر سخت تر می کند.
براساس سندی که شرکت تولید کننده ی محصولات ضد بدافزار، Malwarebytes منتشر کرده است، نرم افزار یادشده که «Ads Blocker» نامیده می شود (با Ad Blocker اشتباه نشود)، از ترفندهای متعددی استفاده می کند تا به صورت ناخواسته و مرتباً کاربران را با تبلیغات بمباران کند. اولین درخواستی که کاربران هنگام نصب این بدافزار با آن مواجه می شوند، مجوز نمایش در سایر نرم افزارها است. در مرحله ی بعد، Ads Blocker اتصالی از نوع VPN ایجاد کرده و ترافیک شبکه را رصد می کند. در نهایت این بدافزار با درخواست مجوزی از کاربران، ویجتی را در صفحه ی اصلی گوشی هوشمند اضافه می کند.
در حقیقت تأیید اتصال VPN توسط کاربر که استانداردی الزامی در بسیاری از برنامه های قانونی مسدودکننده ی تبلیغات است، به بدافزار مذکور اجازه می دهد تا به صورت مداوم در پس زمینه در حال اجرا باشد. چنین موردی همراه با مجوز نمایش در سایر برنامه ها، به Ads Blocker کمک می کند تا با شیوه های آزاردهنده و بدون اجازه ی کاربر، تبلیغات را نمایش دهد. تبلیغاتی که این بدافزار نشان می دهد، تمام صفحه هستند. برنامه ی مذکور تبلیغات را نه تنها در مرورگر پیش فرض، بلکه در صفحه ی اعلانات نیز نمایش می دهد. دست آخر در ویجتی که پیش تر نصب شده نیز همین منوال ادامه دارد. نِیتان کولیِر ، محقق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار