سید محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر در نشستی مجازی به تشریح جزییات برگزاری این رویداد پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر ، نشست رسانه ای سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، عصر امروز شنبه ۱۵ آذرماه با حضور سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر جشنواره و مسعود نجفی مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی برگزار شد.
طباطبایی نژاد در ابتدای این نشست که به صورت مجازی و با کیفیت نه چندان مناسب برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد هنرمندان درگذشته سینمای ایران به واسطه ابتلا به کرونا و دیگر پیشکسوتان درگذشته صحبت های خود را آغاز کرد.
وی افزود: به واسطه همه گیری کرونا رویدادهای سینمایی در همه دنیا با چالش های بسیاری همراه بود. ستاد جشنواره فجر هم مثل همه جای دنیا با این محدودیت ها مواجه بود و رایزنی های بسیاری درباره گزینه های پیش رو با فعالان حوزه سلامت و هنرمندان فعال سینما مطرح شد.
دبیر جشنواره ادامه داد: استحضار دارید زمانی که بیماری کرونا در دنیا شروع شد، جشنواره ها به اعتبار تصمیمات شان رویکردهای متفاوتی داشتند. برخی شکل آنلاین رو انتخاب کردند که در کشور ما هم جشنواره کودک و یا فیلم کوتاه تهران و سینما حقیقت بخشی به صورت آنلاین برگزار کردند.
طباطبایی نژاد ادامه داد: انتخاب بهترین گزینه برای فجر انتخاب دشواری بود. از طرفی اولویت ما حفظ سلامت و عافیت همکاران سینما بود و از سویی جشنواره فجر نقطه امید است. ما به مردم می گوییم در خانه بمانید. محصول مصرفی او را هنرمندان باید تولید کنند. خیلی از فیلم های در دست تولید، به دلیل کرونا به تعویق افتادند و برخی متوقف شدند و با چالش های مالی روبه رو شد. این شرایط همه دست به دست هم داد تا تصمیم نهایی گرفته شود.
ساده ترین تصمیم تعطیلی جشنواره بود
وی افزود: ساده ترین تصمیم برای ما تعطیلی جشنواره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار