رییس جمهوری و رییس مجلس صریح و روشن گفتند: «سیزده به در.» در حالی که در سال های گذشته مقامات مسئول به جای سیزده به در می گفتند: روز طبیعت!

به گزارش ایسنا، مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: «رییس مجلس شورای اسلامی و رییس جمهوری از مردم خواستند، «سیزده به در» بیرون نروند و در خانه بمانند. آقای روحانی از سخت گیری های تازه خبر داده و گفته است: «مردم بدانند محدودیت ها به خاطر حفظ جان خود آنهاست.»
شاید بگویید خوب! شما هم که در این چند روز همین را خواسته بودید و این که به صرف درخواست و خواهش مردم از سفر منصرف نمی شوند و خصوصاً قبل از سیزده به در باید تدبیری اندیشید. دیگر چه انتقادی دارید؟ نه، انتقادی نداریم. همین درست است اما به این بهانه می خواهم یک نکتۀ دیگر را بگویم!
دقت کردید؟ هم آقای لاریجانی و هم آقای روحانی صریح و روشن و صاف، گفتند: سیزده به در! در حالی که در طول تمام سال های پس از انقلاب، مقامات مسئول به جای سیزده به در می گفتند: روز طبیعت!
همین آقای لاریجانی ۱۰ سال تمام رییس سازمان صداوسیما بوده و در تمام آن سال ها در رادیو و تلویزیون به چهارشنبه سوری می گفتند چهارشنبۀ آخر سال و به سیزده به در هم می گفتند: روز طبیعت!
بارها اما در این تارنما و جاهای دیگر یادآور می شدم: «در» یعنی دشت و سیزده به در، یعنی سیزده را در دشت و دَمَن سیر کنیم. چرا این قدر به این اصطلاح، حساس هستید و مثل کفر ابلیس با آن برخورد می کنید؟! برخی از مسئولان حساسیت خاصی به اصطلاحات عید داشتند و بعضاً حتی «عید نوروز» هم نمی گفتند و از تعبیر «سال نو» به جای آن استفاده می کردند. اما دیروز دیدیم و شنیدیم که آقای لاریجانیِ آیت الله زاده می گوید: سیزده به در و آقای روحانیِ روحانی هم نمی گوید روز طبیعت و راست و صریح می گوید: سیزده به در!
چرا؟ چون قرار است با مردم ارتباط برقرار کنند و اگر بگویند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار