ویزیت، درمان و جراحی رایگان کودکان بیمار در نیشابور

واحد مرکزی خبر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
رمضان امسال نیشابور مقصد سفر پزشکان خیرخواه کشور برای ویزیت، درمان و جراحی رایگان کودکان مبتلا به بیماری شکاف کام و لب است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل موسسه ملی 'مرهم' امروز گفت: سفر این پزشکان به نیشابور برای معالجه کودکان مبتلا به شکاف کام و لب همزمان با ماه مبارک رمضان از 28خرداد تا اول تیر امسال انجام می شود.
محمدعلی کیانی افزود: در این طرح ملی بیش از 70پزشک از سراسر کشور شامل پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، متخصصان بیهوشی، طب فیزیکی و توان بخشی، چشم پزشکی و پزشکان آموزش اجتماعی برای درمان کودکان بی بضاعت به نیشابور سفر می کنند.
وی گفت: این پزشکان در سفر پنج روزه خود بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی در جمجمه، سر و صورت را به صورت رایگان معاینه و جراحی می کنند.
کیانی افزود: در این راستا ثبت نام اینترنتی متقاضیان درمان شکاف کام و لب و دیگر ناهنجاری های مادرزادی در این شهرستان از دیروز آغاز شده است.
موسسه ملی مرهم از سال1378 به همت پروفسور 'عبدالجلیل کلانتر هرمزی' معروفترین دانشمند ایرانی در حوزه جراحی پلاستیک و ترمیمی با هدف درمان ناهنجاری های همراه تولد از قبیل شکاف لب و کام، جمجمه، سر و صورت فعالیت خود را در کشور آغاز کرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال1396 این موسسه را به عنوان شاخص ترین موسسه ملی ایران درحوزه سلامت کشور معرفی کرد.