در این بسته خبری هر روز چند نکته کرونایی را مرور خواهیم کرد و بعد به چند سوال مهم شما درباره این ویروس و بیماری ناشی از ابتلا به آن پاسخ خواهیم داد؛ نکاتی مانند «فاصله گذاری اجتماعی» و سوالاتی از قبیل «آیا ویروس کرونا در آب از بین می رود؟»

همه مان درباره ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ اطلاعات جسته و گریخته زیادی داریم، اما از آنجایی که شیوع این ویروس عالم گیر شده و هنوز تلاش ها برای یافتن درمان و ساختن واکسن آن به نتیجه قابل اتکایی نرسیده، بهتر است که بیشتر در این باره بیاموزیم و به دیگران هم آموزش دهیم.
به گزارش «تابناک»، یکی از مهم ترین سوال های پیش روی بسیاری از مردم، فاصله گذاری اجتماعی است. اینکه فاصله گذاری چگونه است؟
دکتر مسعود مردانی متخصص عفونی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی حتما می تواند در کنترل کرونا موثر باشد، به نظر می رسد کار بسیار موثری باشد؛ لازم است مردم همکاری کنند و نیروی انتظامی نیز سفت و سخت آن را اجرا کند. در انجام این کار عقب نیز هستیم؛ چراکه باید این اقدام را در اسفند ماه آغاز می کردیم و اکنون بیش از یک ماه است که از شیوع ویروس کرونا گذشته است و هنوز بخشی از مردم احساس جدی نسبت به رعایت موارد ندارند و این درحالیست که در کشور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری هند در عرض ۴۸ ساعت تمام خیابان های آن خالی شدند. اکنون حدود دو ماه است که از شیوع این بیماری در کشور می گذرد، اما خیابان ها پر از ماشین است و مردم می گردند و فکر می کنند هیچ اتفاقی نیفتاده است و این تنها باعث طولانی تر شدن دوره پیک بیماری می شود.
وی توصیه کرد: مردم در خانه های خود بمانند، به مسافرت و دورهمی نروند، روبوسی نکنند، دست ندهند، شستشوی مکرر دست های خود را فراموش نکنند و صبر داشته باشند. کشور هایی مانند چین توانستند با رعایت این نکات طی دو تا سه ماه بر این بیماری غلبه کنند و اگر این کار را نکنیم شاهد افزایش مرگ ناشی از این بیماری و شمار مبتلایان به آن خواهیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار