آیت الله آملی: عدم همکاری بانک های خارجی با ما به FATF مربوط نیست

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اطلاعات کل نظام بانکی و تراکنش هارادراختیار دیگران قراردادن به مصلحت کشور نیست و بخش زیادی از عدم همکاری بانک های خارجی با شبکه بانکی ما، به موضوع fatfمربوط نیست

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: خدمات بانکی در کشور بسیار وسیع و ارزشمند است و از میزان خدمات بانک ها به مردم و تسهیلاتی که برای رونق چرخه تولید انجام می شود، همه آگاه هستند، چون به نحو طبیعی این خدمات انجام می شود، خیلی دیده نمی شود. اطلاع دارم که مشکلات زیادی وجود دارد و از این لحاظ بنده در جایگاه های مختلف از مدیریت بانک ها برای خدمت رسانی به مردم حمایت کرده ام. بین اشکالات و خدمات تعادل کاملی وجود ندارد. برخی سوء استفاده ها در گوشه و کنار وجود داشت اما این موارد نباید چهره بانک ها را مشوه نماید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی فشارهای داخلی علیه نظام بانکی کشور گفت: بانک ها وقتی تحت فشار قرار می گیرند در ارائه خدمات محدود می شوند. در بانک های خصوصی الزام به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت یک مشکل مضاعف دارد به علاوه قضایی نمودن پاره ای از اشکالات در بانکها بدون تدبیر ممکن است به بحران تبدیل شود.
وی افزود: در خصوص بانک ها، باید با تدبیر اقدام کنیم و برخوردهای انتقادی و تخریبی با همه بانک ها و شایعه سازی در مورد عملکرد بانک ها صحیح نیست. برخی ها تسهیلات ارزان قیمت می گیرند و با فریبکاری و نیرنگ و حتی توصیه گرفتن از برخی مقامات از پرداخت تسهیلات خودداری می کنند، بنابراین در فضایی که بانکها ملزم به انجام انواع خدمات و تسهیلات هستند، تخریب نظام بانکی به نفع هیچ کس نیست.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که "البته مشکلاتی نیز در بانک های ما وجود دارد" گفت: از جمله این مشکلات، ورود ...

سرخط اخبار