اصفهان| اختصاص وام ۲۰ میلیون تومانی به خانه های روستایی با قابلیت احیای بوم گردی

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: در راستای کمک به احیای بوم گردی در روستاها، وام ۲۰ میلیون تومانی به خانه های روستایی با بافت قدیمی و با ارزش اختصاص داده می شود.

- اخبار استانها -
محسن قوی بیان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: تخصیص وام 20 میلیون تومانی به خانه های روستایی که دارای بافت با ارزش تاریخی هستند در حالی صورت می گیرد که دارای سکنه باشند و این وام تنها در راستای احیای بوم گردی در روستا به آنها داده می شود.
وی افزود: بین سازمان میراث فرهنگی کشور با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران تفاهم نامه ای منعقد شده که براساس آن سازمان میراث فرهنگی در هر استانی با معرفی خانه های روستایی که قابلیت احیای بوم گردی در روستاها را دارند، به بنیاد مسکن معرفی شوند تا با تخصیص تسهیلات به این واحدها، بتوانیم به جذب گردشگر روستایی کمک کنیم.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: به منظور تخصیص اعتبارات برای احیای بوم گردی در روستاها هیچ سرفصل دولتی تعریف نشده است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از محل سپرده گذاری خود اقدام به تخصیص وام به روستائیان کرده است.
شریعتمداری:هماهنگی با مدیران بانک ها برای ارائه تسهیلات به بوم گردی
امام جمعه شهرکرد: بسیاری از خانه های روستایی چهارمحال و بختیاری در معرض خطر قرار دارند
چند طرح کشاورزی و عمرانی در روستاهای قلعه گنج افتتاح شد
وی با بیان اینکه از 5 سال گذشته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان برای احیای بوم گردی در روستاها وارد شده است، یادآور شد: سال گذشته میزان وام بالغ بر 15 میلیون تومان بود و امسال به 20 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
قوی بیان با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از سوی روستائیان برای ایجاد اقامت گاه های بوم گردی و بازسازی منازل با معماری ارزشمند و تاریخی، شده است، ...