معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان قزوین از صدور ۱۴۷ مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان در حوزه صنایع دستی استان در سال گذشته خبر داد .

سید میثم حصاری معاون صنایع دستی وهنر های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: به منظور حمایت از تولید کالای ایرانی، ایجاد اشتغال و افزایش درآمدزایی برای متقاضیان فعالیت در حوزه صنایع دستی استان، ۱۴۷ مجوز مشاغل خانگی شامل ۱۱۸ فقره مجوز مستقل و ۲۹ فقره مجوز پشتیبان با اشتغالزایی ۱۵۲ نفر در سال گذشته صادر شده است.
حصاری افزود : همچنین پارسال ۶۴ واحد خانگی با تایید کارگروه اشتغال ، استان موفق به دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ ۱۳ میلیارد و صد و نود میلیون ریال از محل اعتبارات توسعه مشاغل خانگی از بانک های عامل رفاه، تجارت و ملی شد.
وی گفت : انجام کار توسط عضو یا اعضای خانواده در واحد مسکونی، تناسب حجم تولید با شرایط و فضای واحد مسکونی، نداشتن آلودگی های زیست محیطی، صوتی و بصری و رعایت کامل حقوق همسایگان در محل کار، عرضه و فروش محصول و خدمات در خارج از واحد مسکونی، نداشتن تردد غیرمتناسب با فضای محل سکونت به ویژه در مجتمع های مسکونی و تناسب شغل با محیط مسکونی از شرایط صدور مجوز برای کارکنان خانگی به شمار می روند.
معاون صنایع دستی و هنر های سنتی استان گفت: متقاضیان می توانند از طریق سامانه مشاغل خانگی به آدرس Mashaghelkhanegi.ir نسبت به تکمیل فرم پرسشنامه متناسب با شرایط خود اقدام کنند.
وی افزود: فهرست رشته های مصوب مشاغل خانگی و صنایع دستی در قالب فایل پی دی اف در سایت مشاغل خانگی و پورتال میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین قابل دریافت است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار