بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) گفت: پتروشیمی خراسان، سال قبل با تحقق ۱۱۴ درصد از تعهد ارزی خود در سامانه نیما، از موثرترین پتروشیمی ها در کمک به ثبات نرخ ارز در کشور بود.

محمود مخدومی، پنجشنبه در آیین معارفه مدیرعامل شرکت پتروشیمی خراسان در بجنورد اظهار داشت: بازگشت دقیق ارز حاصل از صادرات، کمک خوبی به ثبات نرخ ارز در سطح کشور دارد و در این زمینه پتروشیمی خراسان، نقش مهمی داشته است.
وی در باره مسوولیت های اجتماعی پتروشیمی خراسان نیز گفت: تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت قانونی، به صورت ویژه اقدام کنیم، البته پتروشیمی خراسان تاکنون نیز بر اساس ظرفیت قانونی، کمک های خوبی در سیل و نیز بحران شیوع کرونا داشته است.
مدیرعامل تاپیکو گفت: انتظار آن است که این اقدامات به صورت محلی تر انجام شود و ما هم تلاش خواهیم کرد امسال مسوولیت های اجتماعی مان را به صورت محلی تر به انجام برسانیم.
طرح توسعه پتروشیمی خراسان
مخدومی درباره اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان گفت: در این زمینه، سال قبل شرکت جدیدی به نام پتروشیمی اترک خراسان تشکیل شد. البته تشکیل شرکت جدید برای این بود که وضعیت اقتصادی شرکت جدید، تاثیری بر عملکرد شرکت اصلی نداشته باشد و اقتصاد شرکت اصلی به هر علت از جمله تحریم و یا آورده سهامداران، تحت تاثیر قرار نگیرد.
وی تصریح کرد: پتروشیمی خراسان، در حکم قلک مهم چند صندوق بازنشستگی است که برای پرداخت حقوق مستمری بگیران به درآمد آن نیاز دارند و به هر حال سهامداران قبول کرده اند که شرکت جدید تاسیس شود و آن شرکت با ۸۰ درصد سهم تاپیکو و ۲۰ درصد سهام پتروفرهنگ تاسیس شد.
مدیرعامل تاپیکو افزود: ابتدا با مطرح شدن اوره ۲، آن طرح پیگیری شد اما بعدها مینی جی. تی. پی. پی پیشنهاد شد که تلاش داریم اجرایی شود.
مخدومی گفت: در این زمینه، باید چند موضوع، پیگیری شود از جمله اینکه، موافقت همه سهامداران اعلام شود، البته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری