مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: تاکنون ۲۷ فقره حریق در مساحت ۹۰۰ هکتار در سطح استان مرکزی اتفاق افتاده و باید گفت، تیرماه اوج حریق در شهرستان های ییلاقی و با پوشش گیاهی خوب خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، با آغاز فصل گرما، حریق در مراتع و جنگل ها یکی از معضلات جدی در سطح کشور بوده که نیازمند مدیریت و برنامه ریزی است. عوامل مختلفی اعم از انسانی و طبیعی در وقوع حریق نقش دارند که به خطر افتادن گونه های جانوری و گیاهی از تبعات جدی اینگونه حوادث به شمار می رود.
منابع طبیعی جزو سرمایه های ارزشمند و ملی کشور بوده که متاسفانه در صورت سهل انگاری مردم و مسئولان شاهد از بین رفتن آن خواهیم بود.
عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به شرایط استان در زمینه وقوع حریق در مراتع اظهار کرد: با توجه به بارش های امسال، پیش بینی افزایش حریق در سطح مراتع استان را داشته و جلسات متعددی به منظور جلوگیری از این حوادث با همکاری دستگاه های مربوط، همیاران طبیعت و شهرداران برگزار شده است.
وی بیان کرد: مناطق بحرانی و نیمه بحرانی در زمینه احتمال وقوع حریق شناسایی شدند و براساس آمارها تاکنون حجم حریق ها نسبت به سال گذشته برابر بوده و افزایش و کاهشی نداشته ایم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: امسال پوشش گیاهی بسیار خوبی در استان داریم که همین امر در افزایش حریق ها نقش داشته در حالی که چند مورد حریق در اراک، تفرش و ساوه با عامل انسانی و عمدی اتفاق افتاده که افرادی در این زمینه دستگیر شدند.
محمدی افزود: دستگاه قضایی و اداره کل منابع طبیعی به جد با افراد متخلف در این زمینه برخورد کرده و مجازات سختی در انتظار این افراد خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۷ فقره حریق در مساحت ۹۰۰ هکتار در سطح استان مرکزی اتفاق افتاده که تیرماه اوج حریق در شهرستان های ییلاقی ...

سرخط اخبار