عضو هیات مدیره سازمان بورس با اشاره به این که هر چند شاخص با اصلاح روبرو بود، اما اتفاق خاصی در بازار روی نداده است که مردم بخواهند نگران باشند، گفت: اگر مقداری صبر داشته باشیم و تحت تاثیر رفتار هیجانی قرار نگیریم، بازار به روال عادی بازمی گردد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمدحسن ابراهیمی سروعلیا عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به روند شاخص بورس گفت: متغیرهای کلان اقتصادی تغییر خاصی نکرده است و حتی شاهد عوامل اثرگذار مثبت در بازار سرمایه هستیم.
بورس به روال عادی باز می گردد
ابراهیمی سروعلیا با اشاره به اینکه هرچند شاخص با اصلاح روبرو بود، اما اتفاق خاصی در بازار روی نداده است که مردم بخواهند نگران باشند، افزود: تصور بنده بر این است که اگر مقداری صبر داشته باشیم و تحت تاثیر رفتار هیجانی قرار نگیریم، بازار به روال عادی بازمی گردد؛ اما باید هیجانات را کنترل کنیم.
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه 22 ناشر داریم که اوراق تبعی سهم شان را منتشر کرده اند، گفت: استقبال خوبی از طریق ناشران صورت گرفته است و سازمان بورس و شرکت فرابورس در تلاش برای توستعه ابزار بیمه بازار بیمه بازار سرمایه هستند.
وی با اشاره به این که سه شرکت بزرگ نیز این اوراق را منتشر کرده اند، صریح کرد: بازارگردانی برای تمامی ناشرین الزامی است و این یکی از بهترین مصوباتی است که تاکنون در بازار سرمایه جاری شده و تمامی ناشرین ملزم شدند تا سهمشان را بازارگردانی کنند و ناشران تا دهم مهرماه فرصت دارند تا فرآیند بازار گردانی خود را عملیاتی کنند.
نمی توان دستوری کنترل بازار سهام را به حقوقی ها داد
عضو شورایعالی بورس نیز در این برنامه با اشاره به اینکه توجه صدا و سیما به بازار سرمایه بیشتر شده است، اما در مسیر فرهنگ سازی نقشی نداشته، افزود: ورود نهادهای غیرتخصصی به بازار سرمایه بر قانون گذار و نهاد ناظر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار