با توجه به اختلاف فاحش ایجاد شده بین نرخ تورم و نرخ سود سپرده بانکی مردم خواهان افزایش سود سپرده هستند اما باید این را هم در نظر داشت که افزایش نرخ سود سپرده بدون افزایش سود تسهیلات می تواند ترازنامه بانک ها را با زیان مواجه کند، درحالی که مخاطبان اظهار می کنند توان پرداخت سود تسهیلات بالاتر را ندارند.
به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز : مردم همچنان به کم بودن سود سپرده به نسبت شرایط تورمی معترض هستند. در ادامه تعدادی از نظرات آنان را می خوانید:
«چطور تا تورم پایین آمد بلافاصله سود بانکی کم شد. ولی تورم بالا میره مسئولان به خواب خرگوشی میرن؟ با این اوضاع اندک سپرده گذران پول خود را از بانک ها خارج می کنند و بانک ها با کمبود بیشتر سرمایه مواجه خواهند شد»
«کدوم دفعه سود بانکی کم شد و تورم بالا نرفت؟ چند سال باید این اشتباهات تکرار بشه؟ اگر پول های سرگردان روانه بانک ها بشه چه مشکلی پیش میاد؟ مگه بانک ها با کمبود سرمایه مواجه نیستند؟ چطور در بازارهای کاذب سودهای آنچنانی می کنند ولی به یک درصد را میگن افزایش؟»
« خیلی درصد سود سپرده کم هست بایدمتناسب باتورم سود بدهید که سپرده گذارضررنکند وسرمایه خود را مجبور نشود به جای دیگری ببرد»
« بانک ها بالاخره با سپرده مردم که نزدشان بوده اقدامی کرده اند، برای حفظ مشتریان خود که پولاشونا بیرون نبرده اند مردی کنند وسود را تقسیم کنند. اگر مردم در بورس ویا طلا ویا زمین یا خونه خریده بودند پولشان چند برابر شده بود. وقتی بانک ها با سپرده های آنها کارمی کنند خوب است بانک ها هم به مشتریان خود توجه کنند ودر سود حاصل شریکشان کند.»
« سود سپرده گذاری را ببرید بالا تا همه دلال بازی ها جمع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار