کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می شود

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۷
یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کاغذبازی های اداری و سخت گیری های بی مورد برخی دستگاه های اجرایی این استان برای صدور مجوز یا پاسخ به استعلام ها سبب دلسردی خیران مدرسه ساز و رکود در امر مقدس مدرسه سازی در استان می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: لازم است که شهرداری ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری های این استان تا حد امکان فرآیند ساخت مدرسه های خیرساز در نقاط مختلف استان را تسهیل کرده و نهایت همکاری را با خیران مدرسه ساز داشته باشند.
وی افزود: مشکلات و کمبودهای مدارس کهگیلویه و بویراحمد به طور مستند و در قالب عکس یا فیلم در اختیار خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مناطق روستایی و حاشیه برخی شهرهای این استان به ویژه یاسوج با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است.
نظری عنوان کرد: انتظار می رود که خیران مدرسه ساز برای کاهش مشکلات مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام های لازم را انجام دهند.
وی ابراز داشت: دانش آموزان استثنایی (دارای نیازهای ویژه) کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه جدی تر متولیان امر و مسئولان اجرایی استان هستند.
نظری گفت: دولت به دلیل محدودیت منابع مالی نمی تواند به تنهایی اقدام به ساخت مدرسه در کشور کند و بر همین اساس به مشارکت خیران نیاز دارد.
وی اظهار داشت: خیران مدرسه ساز تاکنون منشأ خدمات ارزنده ای در کشور و کهگیلویه و بویراحمد بوده و گام های مثبتی برای کاهش کمبود فضای آموزشی برداشته اند.
نظری افزود: خیران مدرسه ساز بازوان توانمند دولت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستند.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سال های اخیر حدود ۵۰ درصد منابع مالی مورد نیاز برای ساخت مدارس در ...

سرخط اخبار