گران قیمت تر از بنزین؛ هزینه بالای شارژ سریع خودروهای برقی در آمریکا

دیجیاتو چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸

جهان در حال حرکت به سمت اتومبیل های الکتریکی است و روند جایگزینی مدل های بنزینی با این خودروها رفته رفته شتاب بیشتری به خود می گیرد. یکی از موضوعاتی که همواره پیرامون چنین خودروهایی مطرح بوده، با هزینه نگهداری آنها در ارتباط است. در نوشتار حاضر قصد داریم به بخشی از این مساله پرداخته و شما مخاطبین گرامی دیجیاتو را با هزینه شارژ اتومبیل های الکتریکی آشنا کنیم.
هزینه شارژ یک اتومبیل الکتریکی می تواند تا بسته به مکان و چگونگی اتصال به شبکه برق شهری متغیر باشد
در حالت کلی خودروهای برقی در مقایسه با مدل های درون سوز هزینه های کمتری به مالکین تحمیل می کنند. از لحاظ هزینه شارژ سه فاکتور چگونگی، مکان و زمان شارژ می توانند بسیار تعیین کننده باشند.
بر این اساس شارژ باتری یک خودروی برقی در خانه ارزان تر از بقیه مکان ها تمام می شود، هرچند برای کاهش هزینه های این روش باید متحمل هزینه های اولیه بشوید در مقابل استفاده از ایستگاههای شارژ عمومی برای پر کردن باتری ممکن است کاملا رایگان و یا بسیار گران باشد. در ادامه به طور مجزا به هر یک از مکان ها می پردازیم.
شارژ خانگی
شارژ یک اتومبیل برقی در خانه به شرط آن که دارای گاراژ شخصی با امکان دسترسی به شبکه برق شهری باشید، رایج ترین شیوه برای پر کردن باتری است. اکثر خودروهای الکتریکی دارای شارژرهای ۱۱۰ ولتی هستند که از طریق سوکت های عادی به پریز های استاندارد وصل می شوند.
این شیوه سطح اول (Level 1) نام داشته و کندترین راه برای شارژ باتری اتومبیل های برقی است؛ در این روش شارژ کامل باتری بسته به ظرفیت آن بین ۸ الی ۲۴ ساعت طول می کشد.
در صورت صرف هزینه ۲۵۰ الی ۴۰۰ دلاری و و راه اندازی ...

سرخط اخبار