فلنج ها نقش بسیار پررنگ و گسترده ای در صنعت لوله کشی دارند، و با توجه به نوع مصرف آنها در شکل ها، سایزها و گریدهای مختلف تولید می شوند.
فلنج ها نقش بسیار پررنگ و گسترده ای در صنعت لوله کشی دارند، و با توجه به نوع مصرف آنها در شکل ها، سایزها و گریدهای مختلف تولید می شوند.
بیشترین کاربرد فلنج ها در تاسیسات حرارتی برودتی برجها ، مجتمع های تجاری و صنایع نفت وگاز و پتروشیمی می باشد. به دلیل حساسیتهای بالای این پرژه ها باید در خرید این نوع اتصالات علاوه بر شناخت کامل دقت کافی به عمل آوریم.
در این مقاله کوتاه و جامع با انواع فلنج ها ، نوع جنس ، مزایا ، ویژگیها و کاربرد آنها آشنا می شویم ؛ و قصد داریم یکی از شرکتهای معتبر تامین کننده در این زمینه را به شما معرفی کنیم.
فلنج فولادی و استنلس استیل چگونه تولید می شود؟
فلنج ها از نظر نوع جنس به دو دسته فلنج کربن استیل (فولادی) و استنلس ( استیل ) تقسیم می شوند. این اتصالات به شکل رینگ حلقه ای از فولاد و یا استیل به صورت ریخته گری ، فورج ، یا ماشینکاری و یا از ورق فلزی ساخته می شود.
فلنج هایی که برای فشارهای بالا استفاده می شود به روش فورج تولید می شود ، که توان تحمل فشارهای بالا را داشته باشد. بر روی لبه این اتصالات سوراخهایی ایجاد می شود که قطر و تعداد آنها با توجه به سایز محصول تغییر می کند. این سوراخها برای اتصال دو فلنج به یکدیگر و یا به شیرآلات و دیگر اتصالات به وسیله پیچ و مهره کاربرد دارند، و روش اتصال آنها به لوله از طریق جوشکاری انجام می شود.
مشخصات و استانداردها
فلنج ها دارای استانداردهای متنوعی برای مصارف مختلف می باشند. این استانداردها بین المللی بوده و دارای جدول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار