ضرورت توسعه صنایع مبتنی بر شرکت های دانش بنیان و فنآوری های بومی

شبستان چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۷
صالحی نیا بر ضرورت توسعه صنایع مبتنی بر شرکت های دانش بنیان و فنآوری های بومی تأکید کرد و گفت: این توسعه می تواند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مد نظر قرار گیرد؛ چرا که این طرح ها دارای توجیه فنی و اقتصادی لازم هستند و باید از آن ها حمایت شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شاتا، «محسن صالحی نیا» در آیین گشایش اولین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و متوسط استان فارس در شیراز اظهار داشت: باید تلاش شود با منابعی که پیش بینی می کنیم، زیرساخت ها را توسعه دهیم و با استقرار آن در مجموعه شهرک های صنعتی، از لحاظ تأمین برق و سایر تأسیسات همچون سیستم های تصفیه فاضلاب وضعیت را بهبود بخشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صنایع کوچک و متوسط را زنجیره تأمین صنایع بزرگ دانست و افزود: بیش از ۹۵ درصد واحدهای فعال در شهرک های صنعتی، کوچک است و ما به عنوان سازمان مادر تخصصی به صورتی ویژه در قالب برنامه ها و افزایش توانمندی کیفی سازی از آنان حمایت می کنیم.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تأکید بر این که باید به خوشه های کسب و کار شناسایی شده در استان اهتمام کرد، ادامه داد: تجربه در دیگر استان ها نشان داده است جایی که خوشه های صنعتی با مطالعه مناسب و استفاده از فنآوری های نوین و تعیین عامل توسعه خوشه توانمند شده اند، صنعت از لحاظ صادرات بهره وری و تأمین بازار پیشرفت شایانی کرده است.
صالحی نیا اضافه کرد: در شرایط فعلی، صنایع کوچک و متوسط با توجه به ویژگی های شان می توانند از موقعیت مناسب تری برخوردار باشند. از همین رو بیشترین مزیت ها و مشوق ها را برای استقرار آن ها در شهرک های صنعتی به کار خواهیم بست.
وی بیان داشت: ۳۳۰۰ طرح صنعتی در فارس درحال ساخت و ساز است که معادل 4.9 درصد در کشور است. این واحدها با حمایت های لازم در سطوح استانی و ملی تسهیلات دریافت می کنند و در صورتی که به بهره برداری برسند، شاخص های آتی را در استان بهبود خواهند ...

سرخط اخبار