عکس، ثبت لحظه هاست. این جمله کلیشه ای، تعریفی بارها شنیده شده از عکس و عکاسی است؛ اما گاه در پس هر کدام از این لحظات، قصه و روایتی نهفته است؛ روایتی که گاه ماجرای عکس را بازگو می کند و گاه تکنیک یا انگاره های پیدا و پنهان عکس را آشکار می سازد. عکاسان ایسنا در یک ماه اخیر، هفت عکس خود را به عنوان عکس های منتخب ماه انتخاب کرده اند و حالا در اینجا، تجربیات خود در زمان عکاسی را نقل می کنند.
۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۱:۴۰
آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها - دانشگاه تهران / عکس: محمدعلی قاسمی - ایسنا
هرگز وجود حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است
مضمون این بیت از سعدی، شبیه به آن چیزی است که ۲۳ شهریور امسال در دانشگاه تهران رخ داد. در این روز، مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور مجازی رئیس جمهور برگزار شد.
این نخستین مراسم ماه های اخیر نبود که حسن روحانی به صورت مجازی در آن شرکت می کرد . با این حال، دیگر مدعوین مراسم در سالن حضور فیزیکی داشتند و همین تفاوت، باعث اعتراض بین تعدادی از دانشجویان شد و حتی عباسعلی کریمی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران - نیز به عنوان یکی از سخنران های این مراسم، در ابتدای صحبت هایش از رئیس جمهور انتقاد کرد و گفت: امروز بعد از هفت ماه تلاش شبانه روزی نظام بهداشتی درمان کشور، دانشگاه های علوم پزشکی و کاری که وزارت بهداشت و معاونانشان، رؤسای دانشگاه ها و تمام کادر بهداشت و درمان کردند و در امروز که مراسم افتتاح دانشگاه ها است، خیلی جا داشت خیلی خوب بود که ما آقای رئیس جمهور را در جمع خودمان در اینجا داشتیم و از نزدیک، یک تشکر از کادر بهداشت و درمان می شد. من فکر می کنم چون ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار