سیاستمدار، نویسنده، هنرمند یا ورزشکار؛ هر چه بودند با تلاش به جایگاهی که حالا آرزوهای بسیاری از مردم جهان است، رسیدند اما بن بست، پایان زندگی شان شد و خودشان را کشتند.

یکی دیکتاتور بود و مرگش موجب خوشحالی بسیاری شد و دیگری برنده جایزه نوبل بود و مرگش تاسف بسیاری را به همراه داشت. زندگی ۱۰ نفر از چهره های مطرحی که دست به خودکشی زده اند، فراز و نشیب های بسیاری داشته است. برخی از آنها از اختلالات روانی رنج می بردند و برخی دیگر هم دلایل خودشان را برای پایان دادن به زندگی شان داشته اند اما از رنجی که می بردند حرفی به زبان نیاوردند و برای همیشه سکوت کردند.
آدولف هیتلر
قطعا اسم «آدولف هیتلر» که در برهه ای از تاریخ، زندگی میلیون ها انسان در جهان را به نابودی کشاند، هیچ وقت فراموش نمی شود. او آغازکننده جنگ دوم جهانی بود و در نهایت خودش را کشت.
«کلارا» مادر هیتلر شش بچه به دنیا آورد که از بین آنها فقط آدولف و خواهر کوچکش زنده ماندند. هیتلر از سال ۱۹۰۵ به بعد در یک پرورشگاه یتیمان بوهامایی زندگی می کرد و مادرش را تحت حمایت خود داشت. او بعد از مرگ مادرش بر اثر سرطان پستان، تمامی سهمش از ارث پدری خود را به خواهرش واگذار کرد و بعد از مدتی به عنوان یک نقاش در وین مشغول کار شد اما به دلیل نداشتن صلاحیت در نقاشی طرد شد و مدتی در خانه ای که برای کارگران فقیر در نظر گرفته شده بود زندگی می کرد.
هیتلر در سال ۱۹۱۴ و با آغاز جنگ جهانی اول داوطلب و به جبهه اعزام شد و بعد از رشادت های زیادی که از خودش نشان داد مدال شجاعت گرفت اما به خاطر اینکه تابعت آلمانی اش مفقود شده بود، به بالاتر از سرجوخه ترفیع پیدا نکرد. او چند سال بعد به حزب کارگران که بعدها حزب ناسیونال سوسیالیسم آلمان نامیده شد، پیوست و پس از آن نامش را به «نازی» تغییر داد و پرچم حزب نازی را طراحی کرد و نماد اِسواستیکا (صلیب شکسته) را به خودش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار