هوک: ظریف همزمان نقش آتش افروز و آتش نشان را بازی می کند

فرارو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
برایان هوک در بخش دیگری از گفت وگوی خود در رابطه با پیشنهاد حسن روحانی به کشور های منطقه مبنی بر ایجاد صلح و تاکید محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان بر این مساله مدعی شد: جواد ظریف، وزیر خارجه ایران تاریخ درازی در بازی نقش آتش افروز ومامور آتش نشانی همزمان دارد؛ ایران به مدت چند دهه درگیری های زیادی در منطقه ایجاد کرد و اکنون تلاش می کند که با چهره ایجاد کننده صلح ظاهر شود.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در واکنش به از سرگیری غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فردو ادعا های بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.
به گزارش ایسنا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط در پاسخ به سوالی در رابطه با از سرگیری غنی سازی اورانیوم ایران در تاسیسات فردو و اقدامات احتمالی آمریکا در این زمینه گفت: کشور های جهان باید مسئولیت این تنش هسته ای را برعهده ایران بگذارند به خصوص اینکه این اتفاق زمانی رخ داد که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران باید شفافیت کاملی در رابطه با برنامه های هسته ای خود ارائه کند.
وی مدعی شد: تمام دنیا سال گذشته فهمید که ایران آرشیو هسته ای بزرگی در قلب تهران دارد، اسرائیل در یک عملیات اطلاعاتی به اندازه نیم تن مدارک و اسناد و ویدیو در رابطه با مواد هسته ای مخفی ایران پیدا کرد.
هوک مدعی شد که همه کشور های دنیا باید نسبت به این مساله نگران باشند، زیرا ایران بزرگ ترین حامی تروریسم است و بازی "موش و گربه" را با آژانس اتمی بازی می کند.
این مقام آمریکایی با متهم کردن ایران به نقض برجام گفت: همه کشور ها باید با ایران مقابله کنند و اجازه ندهند که این کشور به سلاح هسته ای دست یابد، زیرا دستیابی ایران به سلاح هسته ای تمام خاورمیانه را تغییر خواهد داد.
وی با بیان این که زمان آن رسیده است که جامعه بین المللی ایران را به دلیل آن چه برنامه هسته ای، موشکی، حمایت از تروریسم و حمایت تسلیحاتی از نمایندگانش در خاورمیانه می خواند، تحریم کند، ادعا کرد که ایران پس از توافق هسته ای خطرناک تر شد و کشور های امضا کننده برجام باید به این مساله پی ببرند.
وی در ...

سرخط اخبار