معاون شهردار تهران گفت: طرح واردات تاکسی های خارجی به ازای خروج تاکسی های فرسوده در دولت تصویب شد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران صبح امروز در پایان مراسم رونمایی از ناوگان نوسازی شده تاکسیرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی با بیان اینکه طبق قول سرمایه گذار ۳۷۰ دستگاه خودروی اپتیما و ۲۰۰ دستگاه خودرو سانتافه به تاکسیرانی اضافه می شود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر این اساس در مراحل بعدی تعداد این خودرو ها به یک هزار دستگاه خواهد رسید.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه ۷۰ خودرو سمند پایه گازسوز امروز در اختیار تاکسیرانی قرار گرفت، گفت: در اولین قرارداد، شرکت بهینه سازی سوخت بخشی از هزینه های صرفه جویی شده را پرداخت می کند و سرمایه گذار تا یک هزار دستگاه را با ایران خودرو قرارداد بسته است.
او خاطرنشان کرد: متقاضیان زیادی وجود دارند که آماده هستند سمند های پایه گاز سوز را خریداری کنند.
پورسیدآقایی با بیان اینکه مجموع اقدامات نوید می دهد که یک گام خوب را در مورد نوسازی تاکسی های تهران برداشتیم، گفت: همزمان با این موارد رانندگان شخصی که خودروهایشان فرسوده شده را با وام ۵۰ میلیونی به ایران خودرو معرفی کردیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه طرح واردات تاکسی های خارجی در کمیسیون های دولت به تصویب رسید، تصریح کرد: بر اساس این طرح سرمایه گذاران به ازای هر تاکسی که وارد می کنند باید تعداد مشخصی تاکسی فرسوده هم از رده خارج کنند.
او با بیان اینکه سال ۹۶ طرح کاهش آلودگی هوا را شروع کردیم، تأکید کرد: آلودگی تهران قابل رفع است، اما منابع زیادی نیاز دارد و ما پیش بینی کردیم که ۳ هزار اتوبوس را جایگزین کنیم و در کنار آن ۳ هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار