در پی افزایش ۱۶۷ درصدی شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در انگلیس، در مقایسه با پایان ماه قبل، محدودیت های شدیدی از امشب در شهر های مناطق شمالی انگلیس اعمال می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن، مت هنکوک (Matt Hancock)، وزیر بهداشت و درمان انگلیس امروز در نشست مجلس عوام این کشور اعلام کرد: به منظور مهار همه گیری کووید ۱۹، از امشب محدویدت های شدیدتری در شهر هایی ازجمله نیوکاسل، گیتسهد (Gateshead)، نورث آمبرلند (Northumberland)، دارهام (Durham) و ساندرلند با بیش از دو میلیون نفر جمعیت اعمال خواهد شد. براین اساس، از ساعت ۲۲ همه میخانه ها و غذاخوری ها تعطیل می شود و خانواده ها حق نخواهند داشت به دیدن همدیگر بروند. ملاقات ساکنان مراکز مراقبتی، مگر در شرایط اضطراری، ممنوع می شود.
همچنین سفر گروهی خانواد ها ممنوع می شود و نشستن دور میز غذاخوری ها، با محدودیت بیش تر روبرو خواهد شد. اماکن تفریحی از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح روز بعد بسته خواهد شد و به مردم هشدار داده می شود سفر های غیر ضروری را لغو کنند. پیش از این نیز محدودیت های شدید در شماری از شهر های انگلیس همچون لستر و منچستر و بیرمنگهام اعمال شده بود.
وزارت بهداشت و درمان انگلیس امروز اعلام کرد: شمار افرادی که در مدت ۲۴ ساعت، از نتیجه آزمایش ویروس کرونای خود آگاه شده اند، در هفته منتهی به ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور ماه) به ۳۳.۳ درصد رسیده است که در مقایسه با هفته پیش از آن که ۶۶.۵ درصد بود، نصف شده است. وزیر بهداشت و درمان انگلیس نیز امروز در پاسخ به پرسش های نمایندگان اعتراف کرد مشکلاتی بر سر راه آزمایش مردم این کشور وجود دارد و بنابراین، دولت ناچار است اولویت آزمایش را به کارکنان بهداشت و درمان، آموزش و مراکز مراقبت از کهنسالان، بیماران و معلولان بدهد.
در اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان انگلیس آمده است در هفته منتهی به ۹ ...

سرخط اخبار