به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما،  حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که روند صادرات فرآورده های نفتی همچنان ادامه دارد، گفت: با صادرات این میزان بنزین سالانه ۳ تا ۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داریم.
وی با بیان این که هم اکنون دو نوع فرآورده شامل فرآورده های ویژه نظیر قیر، پارافین و روغن پایه و فرآورده های خاص شامل بنزین، گازوئیل و مازوت به خارج از کشور صادر می شود ادامه داد: خوشبختانه با اقدامی که اخیراً انجام شد و همه امور صادرات فرآورده های نفتی در بورس انرژی متمرکز شد صادرات این فرآورده ها از مرز زمینی به کشورهای همسایه با استقبال خوبی مواجه شده است.
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشورهای همسایه برای فرآورده های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می کنیم که پیش بینی می شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می توان آن را برای صادرات عرضه کرد.
 حسینی با بیان این که صادرات فرآورده های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده ها به دلیل این که از طریق مرزهای زمینی به کشورهای همسایه انجام می شود راحت تر است و معمولاً خریداران ما عمدتاً بخش خصوصی هستند که تحریم های آمریکا بر آن ها اثرگذار نیست. با صادرات فرآورده های نفتی می توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران ...

سرخط اخبار