مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: طی یکسال اخیر بیش از ۱۵۰ دکل ارتباطی در مشهد با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهر جمع آوری شده است.

محمدجواد رجائیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به مصوبه اسفند سال ۱۳۹۶ شورای شهر مشهد، ساماندهی دکل ها در دو بخش دکل های ارتباطی و مخابراتی در سطح شهر از سال گذشته آغاز شده و اکنون نیز در حال انجام است.
وی افزود: طبق ارزیابی نیروهای کارگزار سازمان فاوا، یک هزار و ۲۰۰ دکل ارتباطی در سطح شهر شناسایی شده که متعلق به بخش های خصوصی و دولتی بوده و در این خصوص ابلاغ و اخطار لازم در زمینه لزوم رعایت ضوابط مربوطه به آنان داده شده است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در طرح فعلی، ترجیح بر این است که تا حد امکان این دکل ها جمع آوری شود و مالکان آن ها از بسترهای ارتباطی دیگر مانند سرویس های اینترنتی ADSL یا اینترنت همراه و یا سرویس های مخابراتی استفاده کنند. در همین راستا طی یک سال اخیر بیش از ۱۵۰ دکل ارتباطی در سطح شهر مشهد جمع آوری شده است.
رجائیان با اشاره به اولویت های مورد نظر در این خصوص، ادامه داد: تأکید در زمینه ساماندهی دکل های ارتباطی بر دو موضوع استحکام بنا و منظر شهر استوار است؛ چراکه با وجود تعدد دکل های مختلف و رعایت نکردن معیارهای ایمنی و منظر، در صورت تداوم روند فعلی، شهر پر از دکل می شود که علاوه بر ایجاد آلودگی بصری در فضای شهر، مخاطراتی را نیز برای شهروندان همراه دارد.
وی با اشاره به ناایمن بودن برخی دکل های ارتباطی موجود، تصریح کرد: برخی از این سازه ها در شرایطی روی ساختمان ها نصب شده که مهندس ناظری بر روند آن نظارت نداشته است، اما در صورت لزوم ادامه کار آن ها، لازم است مجوزهای لازم با تایید مهندسان ناظر از سازمان فاوا اخذ شود که اعتبار این مجوزها دوساله خواهد بود.
کد خبر 393839

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار