تهران – ایرنا – خبرگزاری اسوشیتدپرس، رویترز و فرانسه و نیز رسانه های فارسی زبان از جمله بی بی سی، دویچه وله و ایندیپندنت مدت کوتاهی بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس، بخش هایی از بیانات معظم له از جمله تشبیه رژیم صهیونیستی به غده سرطانی را بازتاب دادند.

به گزارش اسوشیتدپرس از تهران؛ سخنرانی امروز آیت الله سید علی خامنه ای رهبر ارشد ایران به مناسبت روز جهانی قدسبود که معمولا در این روز راهپیمایی گسترده ای در تهران و شهرهای دیگر جمهوری اسلامی و همچنین در کشورهای دیگر برپا می شود. اما این بار مراسم روز قدس به علت همه گیری ویروس کرونا، بدون برگزاری راهپیمایی برگزار شد.
اسوشیتدپرس نوشت: رهبر عالی ایران روز جمعه در سخنرانی سالانه در حمایت از فلسطینیان، با تجدید تهدیدهایش علیه اسرائیل به عنوان دشمن ایران در منطقه خاورمیانه، آن را غده ای سرطانی دانست که بدو ن شک ریشه کن و نابود خواهد شد.
این رسانه آمریکایی نوشت: از آنجا که در گذشته معمولا دیگر مقام های ایران، سخنران اصلی مراسم روز قدس بودند، سخنرانی ۳۰ دقیقه ای (آیت الله) خامنه ای که بطور مستقیم از تلویزیون پخش شد و کم سابقه به شمار می رود، شامل اشاره های چند باره به اسرائیل به عنوان سرطان یا غده و انتقاد از ایالات متحده و غرب به علت تجهیز کردن آن با انواع ابزارهای قدرت نظامی و غیرنظامی و حتی تسلیحات اتمی، بود.
به گزارش اسوشیتدپرس، "رهبر ایران گفت حکومت صهونیستی، زائده و غده ای مرگبار، سرطانی و زیانبار برای منطقه است که بدون شک ریشه کن و نابود خواهد شد."
به نوشته این خبرگزاری آمریکایی، "آیت خامنه ای همچنین ضمن مقایسه اسرائیل با ویروس کرونا، در سخنانش گفت که دیدگاه های ضداسرائیلی وی، علیه یهودیان نیست."
خبرگزاری فرانسه در خبری فوری ضمن اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس، نقل از معظم له نوشت: مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است.
خبرگزاری رویترز هم گزارش داد: آیت الله سید علی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.