اصلاح طلبان بارها مدعی شده اند که اختیارات رئیس جمهور محدود است.اما این طیف هیچگاه به این سوال پاسخ نداده که اگر رئیس جمهور اختیارات ندارد،پس چرا اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری سر و دست می شکند؟!

سرویس سیاست مشرق -  روزانه می توان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می تواند برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه های مشرق" نکات و تأملات قابل استخراج از رسانه ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  « ویژه های مشرق » همراه شوید.
*******
** شما از «قاتلِ یک زن» قهرمان نسازید، «زنِ رئیس جمهور» پیشکش
روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «زنان رئیس جمهور؟» نوشت: « "خانم رییس جمهوری" تعبیر دور از ذهنی است، به خصوص اگر ساکن خاورمیانه و جهان سوم باشیم. این تعبیر در حکومت های دینی ، قومی و قبیله ای یا توتالیتر آسیایی احتمالا آرمانِ کنشگران حقوق زنان و سیاست مداران پیشرو اما به نظر نشدنی است . از برداشت های متفاوت فقهی تا فرهنگ مردسالارانه حاکم بر جوامع سنتی بعضا شرقی، همگی در دست نیافتنی شدن ریاست جمهوری برای زنان سهیم هستند ».
این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: « دست کم معضل حق انتخاب یک زن به عنوان رییس جمهوری در چارچوب قوانین اغلب کشورها موضوعی حل شده است و کمتر کشوری در جهان است که در قوانین آن یک زن صلاحیت کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری یا انتخاب شدن به عنوان نخست وزیر و عالی ترین مقام اجرایی را نداشته باشد. اما این چالش در جمهوری اسلامی، عقبه ای ۴۱ ساله و به اندازه عمر حکومت مستقر پس از انقلاب دارد ».
این روزنامه حامی دولت در بخش دیگری از این گزارش نوشت: « زهرا رهنورد و فاطمه کروبی احتمالا باتوجه به سال ها مبارزه و کنشگری سیاسی از پیش از انقلاب تاکنون به راحتی در زمره «رجال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار