مدیر امور دام خراسان رضوی گفت: ممنوعیت خروج دام زنده از خراسان رضوی به کشتار دام مولد در دامداری ها دامن می زند.

به گزارش از ،احمد داوطلب مدیر امور دام خراسان رضوی گفت: باتوجه به مشکلات به وجودآمده در تأمین نهاده دامی، کمبود و دسترسی نداشتن دامدار به نهاده دامی، با کشتار دام مولد در استان مواجه هستیم که ممنوعیت خروج دام زنده از استان هم علاوه بر مشکل تأمین نهاده دام و نبود صرفه اقتصادی، به کشتار دام مولد دامن می زند.
او افزود: امیدواریم با افزایش نهاده وارداتی در بازار بتوانیم قیمت نهاده های داخلی را که تحت تأثیر افزایش قیمت نهاده های وارداتی قرار گرفته است، کاهش دهیم تا باعث شود نهاده های داخلی سودجویان که در انبار ها ذخیره شده است، به بازار عرضه شود.
خروج دام، مرغ زنده و گوشت قرمز از خراسان رضوی ممنوع شد
مدیر امور دام استان با بیان اینکه قیمت نهاده های داخلی ما غیرمنطقی افزایش یافته است، ادامه داد: برای مثال محصولی مثل جو که تولید داخل کشور است، به کیلویی ۴۶۰۰ تومان رسیده است که مسلما اگر شرایطی ایجاد شود تا حجم واردات نهاد ه افزایش یابد، در کاهش قیمت نهاده های داخلی هم اثرگذار است.
داوطلب در پاسخ به اینکه چرا ما شاهد افزایش قیمت نهاده های دانی در بازار آزاد هستیم، درحالی که این نهاده ها با ارز دولتی وارد شده است، بیان کرد: دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد. باید به همه بخش های توزیع از زمانی که از گمرک بارگیری می شود تا زمانی که به مقصد می رسد، نظارت شود تا تخلفی رخ ندهد، اما متأسفانه ما شاهد سوءمدیریت در این بخش هستیم.
او تصریح کرد: دام های مولد که هنوز عمر مفید آن ها پایان نیافته است، برای حفظ سرمایه دامی اجازه کشتار ندارند. برخی دلالان و افراد سودجو برای کسب سود بیشتر، دام های مولد را با قیمت بسیار کم از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار