رئیس فدراسیون شنا گفت: فرماندار توکیو با تعویق یکساله بازی های المپیک بدون لجبازی تصمیم عاقلانه ای گرفت و ملی پوشان ما تلاش می کنند تا سهمیه های لازم را به دست آورند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، شیوع ویروس کرونا باعث شد تا تمامی رقابت های ورزش های آبی همانند سایر رشته های دیگر متوقف شود و به زمانی نامعلوم موکول شود. ورزشکاران ایران در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو تلاش می کنند تا بتوانند سهمیه المپیک توکیو را که یکسال عقب افتاده را به دست آورند اما تمرینات این تیم ها نیز به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است که این موضوع نیاز به برنامه ریزی صحیح ریاست فدراسیون شنا و دیگر مدیران این فدراسیون دارد. محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره شرایط تیم های ملی گفتگویی با ما داشت که در ادامه می خوانید.
آنا: شیوع ویروس کرونا دردسرهای زیادی برای ورزش های مختلف ایجاد کرده است. شما برای اینکه این ویروس برایتان ایجاد دردسر نکند، چه تدبیری اندیشیده اید؟
رضوانی: مسابقات ورزش های آبی از چند بُعد باید نگاه شود. اولین مسئله که شاید مهم ترین هم محسوب شود، کسب سهمیه برای ورزشکاران ما بود. در رشته واترپلو مسابقات انتخابی المپیک در قزاقستان به تعویق افتاد و ما هم تلاش کردیم تا کشور قزاقستان به عنوان نماینده آسیا انتخاب نشود. وقتی روی موضع خود پافشاری کردیم، عده ای فرصت طلب گفتند فدراسیون جهانی واترپلو از ایران دلگیر شده است در حالی که اصلاً چنین اتفاقی نیفتاده بود و اتفاقاً مسئولان جهانی واترپلو خوشحال شدند که ما اینچنین از مواضع کشورمان دفاع می کنیم.
آنا: نتیجه مسابقات انتخابی واترپلو چه شد و چه زمانی قرار است رقابت ها برگزار شود؟
رضوانی: نامه ای که به فدراسیون جهانی زدیم، قرار بر این شد که یک بازی میان ایران و قزاقستان در زمین بی طرف برگزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار