کرج - رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری فردی که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی اش از 28 نفر به مبلغ 220 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد نادربیگی اظهار کرد: در پی اعلام شکایت از یک نفر نمایشگاه دار خودرو که با جمع آوری مبالغ زیادی وجه از افراد مختلف در قبال واگذاری خودرو از ۳ ماه گذشته متواری شده و اطلاعی از وی در دست نیست، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاه برداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با بررسی های لازم، صحت خبر احراز و مشخص شد که نامبرده از کارمندان یکی از ادارات دولتی است که در کنار شغل خود اخیراً با فعالیت در یک نمایشگاه اتومبیل از سابقه و حسن شهرت خود سوءاستفاده و با پول های مردم اقدام به معامله خودرو و کلاه برداری میلیاردی از آن ها کرده و با توجه به غیبت ناگهانی اش احتمال اینکه به خارج از کشور متواری شود بسیار زیاد است.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد که نامبرده با استفاده از نفوذی که در دستگاه های دولتی داشته با ادعای اینکه می تواند برای اطرافیان و آشنایانش وام بگیرد مدارک شناسایی آن ها را گرفته و سپس به اسم آن ها افتتاح حساب کرده و شماره همراه خودش را هم به عنوان شماره افتتاح کننده به بانک ارائه تا پیامک ها و دیگر اطلاعات مربوط به حساب، به شماره او ارسال شود و سپس از طریق همین حساب، دسته چک ها را دریافت و اقدام به خرید و فروش خودرو و گرفتن وجه از دیگران با ارائه این چک ها کرده است.
وی با بیان اینکه متهم با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود، اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک به نام دیگران کرده و در ابتدا به منظور جلب اعتماد دارندگان چک اقدام به پاس کردن چک ها کرده، گفت: به بهانه خرید خودروی خارجی یا ایرانی برای شکات، به قیمت مناسب، تعدادی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار