آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در پیامی به چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)، با اشاره به اهانت عده ای از انسان های جاهل و پست در تخریب و اهانت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن، تأکید کرد: عمل به قرآن یعنی پایان استبداد، تبعیض و بی عدالتی ها. عمل به این کتاب آسمانی منجر به آزادی، اخلاق مداری و عزت طلبی خواهد شد.

به گزارش ایکنا، محمد انصاری، مؤسس و بانی دارالقرآن امام علی(ع) در آیین اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) پیام مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی را قرائت کرد. متن این پیام بدین شرح است؛
«بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمةالله
با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت امام عصر(ج) به آن مجمع محترم که به احترام قرآن کریم گردهم آمده اند؛ بی شک قرآن کریم، نسخه شفابخش بشر در برابر حوادث و کتاب هدایت و نجات انسانیت می باشد و سعادت تمامی بشر، عمل به دستورات آن کتاب مبین است.
آنچه در این کتاب مقدس از جانب خداوند متعال به پبامبر خاتم(ص) نازل و ابلاغ شد، انسان را از ضلالت، گمراهی و جهالت به سعادت، عزت و نورانیت راهنمایی می کند و عمل به قرآن، انسان را به قله می رساند و آنچه که امروزه شما از جانب عده ای انسان های جاهل و پست در تخریب و اهانت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن می بینید برای این است که در مقابل ایشان به این نتیجه رسیده اند که عمل به قرآن یعنی پایان استبداد، تبعیض و بی عدالتی ها. عمل به قرآن منجر به آزادی، اخلاق مداری و عزت طلبی خواهد شد و به خیال خام خود با این عمل، مانع اثرگذاری قرآن و پیامبر(ص) خواهند شد، اما باید دانست اراده خدا بر این تعلق گرفته است که قرآن کریم به عنوان کتاب سعادت و هدایت، ماندگار باشد.
در پایان از همه متسابقین و برگزارکنندگان این دوره از مسابقات تشکر می کنم و امیدوارم دستورات این کتاب آسمانی در جامعه تشیّع عملی گردد و عدالت و انصاف برقرار شود و ریشه های ظلم، ستم و بی عدالتی رخت بربندد.
حسین نوری همدانی
پنجم آبان 1399»

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار