طرح تامین کالای اساسی تصویب شد اما بدون کوپن؛ طرحی که دولت را به توزیع کوپن برای تامین کالای اساسی ۶۰ میلیون نفر در ۶ ماه دوم امسال ملزم می کرد در دقیقه ۹۰ یارانه ای شد و به این ترتیب، سومین مدل از یارانه پرداختی دولت شکل گرفت.

دنیای اقتصاد: طرح تامین کالای اساسی تصویب شد اما بدون کوپن؛ طرحی که دولت را به توزیع کوپن برای تامین کالای اساسی ۶۰ میلیون نفر در ۶ ماه دوم امسال ملزم می کرد در دقیقه ۹۰ یارانه ای شد و به این ترتیب، سومین مدل از یارانه پرداختی دولت شکل گرفت.
با مخالفت دولت، منابع اجرای طرح ۳۰ هزار میلیارد تومانی نیز تغییر کرده است و باید از محل فروش اموال دولت تامین شود. البته تحقق این منبع هم با تردید روبه رو است و مجلس دولت را مختار به استفاده از تنخواه گردان خزانه برای تامین کسری هزینه های این طرح کرد.
مجلس یازدهمی ها سرانجام طرح تامین کالای اساسی را تصویب کردند؛ طرحی که قرار بود دولت را به توزیع کوپن برای تامین کالای اساسی ۶۰ میلیون نفر در ۶ ماه دوم امسال ملزم کند اما در دقیقه ۹۰، دستخوش تغییراتی جدی شد. حالا بر اساس آنچه نمایندگان در جلسه علنی دیروز به تصویب رساندند، دولت مکلف است به جای کوپن- که در طرح اولیه آمده بود- به صورت ماهانه یارانه ای مشخص برای تامین کالای اساسی به کارت اعتباری یارانه نقدی سرپرستان خانوار واریز کند.
به این ترتیب، یارانه کالای اساسی سومین نوع از یارانه ای است که دولت موظف است به مردم بپردازد. پیش از این دولت بر اساس قوانین بودجه سنواتی و از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و اصلاح قیمت سوخت، دو نوع یارانه نقدی و همچنین یارانه معیشتی را به مشمولان می پرداخت و حالا، یارانه کالای اساسی نیز تا ۶ ماه (نیمه دوم سال ۹۹) به صورت ماهانه بر آن افزوده می شود. البته مشمولان یارانه نقدی با دو نوع یارانه دیگر متفاوت اند و تعداد مشمولان آن بیشتر است. دایره شمول یارانه بگیران کالای اساسی اما همان است که در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار