امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده ای دریافت کرد/ حمله پهپادی انصارالله با اخطار قبلی انجام شد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
حسین امیرعبداللهیان گفت: انصارالله به عنوان یک گروه که امروز معادلات را در یمن رقم می زند، چند هفته قبل اعلام می کند اگر سعودی ها دست از تجاوز برندارند، اهداف بعدی ما مراکز نفتی و استراتژیک عربستان سعودی است و بعد اقدام می کنند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ، امیر عبداللهیان در مصاحبه با رادیو گفت وگو با تاکید بر هشدار انصارالله در پی تجاوزات مکرر عربستان گفت: نکته مهم در حمله آمریکا به افغانستان و عراق در این بود که چون خودش را ابرقدرت می دانست و نسبت به قدرت و توان نظامی خودش اعتماد داشت، اصلا به دنبال این نبود که عراق و افغانستان را غافلگیر کند، همه چیز که فراهم می شد، چند ساعت قبل اعلام می کردند که ما می خواهیم به افغانستان یا عراق حمله کنیم.
وی با بیان این مطلب افزود: در شرایط امروز، معادلات قدری تغییر کرده و انصارالله به عنوان یک گروه که امروز معادلات را در یمن رقم می زند، چند هفته قبل اعلام می کند اگر سعودی ها دست از تجاوز برندارند، اهداف بعدی ما مراکز نفتی و استراتژیک عربستان سعودی است و بعد اقدام می کنند.
سعودی ها بازیگر اصلی در پشت صحنه یمن نیستند
امیر عبداللهیان با اشاره به نقش کشورهای دیگر در پشت صحنه جنگ یمن افزود: حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان نشان دهنده آن تحولی است که در نظم جدید منطقه رخ داده است، اما چه اتفاقی افتاده بود؟ در واقع پشت پرده اصلی جنگ در یمن واقعا سعودی ها نیستند.
وی در ادامه داد: با توجه به شناختی که از سعودی ها دارم، آنها را صحنه گردان جنگ یمن نمی دانم، اصلا آنها در قد و قواره ای نیستند که بخواهند جنگی را در منطقه راه بیاندازند. متاسفانه برخی از روشنفکران بر این باورند که عربستان نیروی هوایی قوی دارد و از ارتش منسجم و مجهزی برخودار است و اگر وارد جنگ با ایران شود، چه خواهد شد!
عربستان با پهپادهای پیشرفته امریکایی وارد یمن می شود
دستیار ویژه ...

سرخط اخبار