پنجمین جشنواره تخصصی برداشت عسل کنار استان بوشهر با استقبال زنبورداران و با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در دشت شهرستان جم برگزار شد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم ، پنجمین جشنواره تخصصی عسل کنار استان بوشهر با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، مسئولان استان بوشهر و جمعی از تعاونی های زنبورداران و علاقمندان به حرفه زنبورداری در جم برگزار شد.
در این جشنواره مشاور عالی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران 7 میلیون و 200 کندوی عسل از مجموع 90 میلیون کندوی عسل جهان را در اختیار دارد اظهار داشت: طبق آمارهای جهانی در سال 2017، میزان تولید عسل جهان، یک میلیون و 60 هزار تن در سال است که سهم ایران 69 هزار تن است.
غلامحسین طهماسبی با اشاره به اینکه تولید عسل در ایران به 88 هزار تن رسیده است گفت: استان بوشهر در تولید عسل کنار جایگاه ویژه ای دارد که حمایت از زنبورداران در اولویت برنامه وزارت جهاد کشاورزی است.
در این آیین از گواهی ثبت ملی عسل کنار استان بوشهر رونمایی شد.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به ثبت ملی عسل کنار استان بوشهر بیان کرد: این علامت نشانه تمایز عسل کنار استان با عسل تولیدی دیگر استان ها است.
بوشهر| تولید عسل در ایران به 88 هزار تن رسید
700 تن عسل در استان بوشهر تولید شد
400 تن عسل در استان بوشهر تولید شد
سعید زرین فر با اشاره به رشد 2 برابری تولید عسل در استان بوشهر طی یک سال گذشته تصریح کرد: این در حالی است که تعداد زنبورداران استان طی یک سال گذشته، افزایش 20 درصدی داشته و نشان می دهد زنبورداران استان به صورت حرفه ای تر این صنعت را دنبال می کنند.
در این آیین از زنبورداران تجلیل شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار