روسیه برای جلوگیری از سلطه دلاراوراق قرضه به یوآن منتشرمی کند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱
مسکو و پکن در حال کار بر روی یک طرح جدید در راستای کاهش وابستگی خود به دلار هستند و در همین راستا روسیه در حال برنامه ریزی برای عرضه نخستین بار اوراق قرضه به یوآن چین است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی ، چین و روسیه در حال همکاری برای کاهش هر چه بیشتر وابستگی خود به دلار هستند و در این راستا شاهد آن هستیم که مسکو قصد دارد برای نخستین بار اوراق قرضه دولتی به یوآن چین منتشر کند.
این مسئله می تواند به دو کشور در خنثی کردن تحریم های واشنگتن و تعرفه های اعمال شده بر واردات کالا به آمریکا کمک کند.
انتظار می رود اوراق قرضه دولتی روسیه به یوآن چین تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده میلادی عرضه شود که این نخستین بار خواهد بود که روسیه اوراق قرضه دولتی خود را به یوآن چین منتشر می کند.
علیرغم آنکه دو کشور از سال2016 به دنبال اجرای این سیاست بوده اند اما این مسئله طی حدود سه سال گذشته بارها به تعویق افتاده است.
آنتون باختین، کارشناس سرمایه گذاری مؤسسه پریمیر BCS، می گوید: در شرایط کنونی شاهد آن هستیم که اوضاع سیاسی برای هر دو کشور در جهان تغییر کرده و آنها را به سمت همکاری نزدیک تر با یکدیگر سوق داده است.
وی معتقد است در حالی که هر دو کشور به همراه بسیاری از کشورهای دیگر جهان نگران سلطه دلار هستند انتشار اوراق قرضه به یوآن چین می تواند ابزار خوبی برای مقابله با این هژمونی باشد.
این کارشناس سرمایه گذاری ادامه داد: این یک قدم به سمت حذف دلار از اقتصاد است . البته حذف کامل این ارز از اقتصاد این دو کشور و یا احتمالا مبادلات بین المللی مدت ها زمان خواهد برد. این مسئله همچنین یک پل ارتباطی جدید بین سرمایه گذاران روس و چینی ایجاد می کند.
باختین می گوید: با شدت گرفتن تنش تجاری بین چین و آمریکا، واشنگتن می تواند از وابستگی اقتصاد چین به دلار به عنوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار