سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اتهامات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به چین مبنی بر اینکه «پکن یک کارزار تبلیغاتی و انتشار اطلاعات جعلی در مورد کرونا به راه انداخته است» تاکید کرد: چین نه چنین قصدی دارد نه وقتی برای انجام آن.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
«هوا چون یینگ» روز چهارشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت: نمی دانم تشخیص و درک او از اطلاعات جعلی چیست؟ دستاوردهای چین در مبارزه با ویروس کرونا؟ یا حمایت و کمک هایی که چین برای کشورهای دیگر فراهم کرده است؟ .
او ادامه داد: چین پس از شیوع ویروس کرونا فورا با آن به مبارزه پرداخت و قاطعانه از روند گسترش این بیماری پیشگیری کرد در حال حاضر بسیاری از شرکت های چین باز هم بدون وقفه، شب و روز مشغول تولید کالاهای پزشکی و تامین کالاها و منابع لازم برای مبارزه با این ویروس در کشورهای دیگر هستند ما قصد و وقتی برای وارد شدن به انتشار اطلاعات جعلی نداریم.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین ادامه داد: امیدواریم برخی شخصیت های آمریکایی بتوانند توجه خود را بر پیشگیری و مهار شیوع ویروس کرونا در داخل کشور خود معطوف و متمرکز کنند و به اقداماتی روی آورند که برای همکاری چین و آمریکا در مبارزه با این ویروس مفید باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به تلاش های آمریکا برای شانه خالی کردن از انفعال خود در مبارزه با کرونا و اتهام پراکنی علیه چین گفت: سیاه کردن دیگران، حمله، مقصر شمردن و شانه خالی کردن از مسئولیت، زمان از دست رفته در مقابله با شیوع بیماری را جبران نخواهد کرد کشورهای جهان فقط با تقویت همبستگی و همکاری می توانند هر چه زودتر بر این ویروس غلبه کنند.
بتازگی چند سیاستمدار آمریکایی به جای پذیرش کم کاری دولت خود در مبارزه با کرونا، چین را مقصر آن معرفی می کنند و پکن را به «پنهان کردن شمار واقعی مبتلایان و جدیت معضل ویروس» متهم می کنند برخی سیاستمداران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار