کارشناسان نظامی آمریکایی به اظهارات رئیس جمهور این کشور درخصوص به قتل رسیدن بدل رهبر القاعده و زنده بودن این فرد واکنش نشان دادند.

به گزارش مشرق، «گرِی اشمیت» کارشناس مسائل امنیت ملی در مؤسسه «امریکن اِنترپرایز» به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درخصوص قتل رهبر القاعده واکنش نشان داد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در حساب توئیتری خود پیامی را بازنشر داد که در آن ادعا شده بود ارتش آمریکا بدل «اسامه بن لادن» رهبر گروه تروریستی القاعده و نه خود او را به قتل رسانده اند.
اشمیت در این باره به روزنامه «هیل» گفت: «این حرف ها قطعاً به او در [انتخابات] کمکی نخواهد کرد. اکثر کسانی که در ارتش حضور دارند داوطلب بوده و این حضور به دوران رئیس جمهور خاصی مختص نیست».
این کارشناس آمریکایی افزود: «به نظر می رسد رئیس جمهور [ترامپ] این طور فرض می کند که آن ها (نظامیان) فریب خورده اند. چنین کاری کمکی نخواهد کرد اما قضاوت ارتش درباره قضاوت های او را به تکان وا می دارد».
از سوی دیگر «رابرت اونیل» از تفنگداران سابق نیروی دریایی آمریکایی که سال ۲۰۱۱ اعلام کرد بن لادن را با دستور «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا به قتل رسانده نیز در این باره گفت: «مردان بسیار شجاعی با خانواده خود خداحافظی کرده و رفتند تا بن لادن را بکشند. ما از باراک اوباما دستور گرفتیم. [کسی که کشتیم] بدل او نبود. متشکرم آقای ترامپ. من می دانم چه کسی را کشته ام رفیق».
همچنین «دنوِر ریگلمن» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و کهنه سرباز نیروی هوایی این کشور در مصاحبه ای با شبکه «سی اِن اِن» گفت: «این یک توییت خطرناک است و از جمله کارهایی است که نباید انجام داد. این زبان افراط گرایی است. بگذارید روراست باشم و اصطلاح فنی آن را به کار ببرم. این کار دیوانگی است».
ریگلمن گفت پس از تصویب قطعنامه پیشنهادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار