دولت آلمان در حمایتی یکجانبه از موضع اسلام ستیزانه اخیر رئیس جمهور فرانسه اظهارات رئیس جمهور ترکیه علیه ماکرون را غیر قابل قبول دانست.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ،به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، دولت آلمان در حمایتی یکجانبه از رئیس جمهور فرانسه و موضع اسلام هراسانه وی اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درباره ماکرون را غیر قابل قبول خواند.
دولت آلمان اظهارات اردوغان درباره ماکرون را محکوم کرده است.
"استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه در برلین اظهارات اردوغان را افترا و کاملا غیر قابل قبول است.
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان هم اعلام کرد که "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان هم موضع ماکرون را بسیار قابل درک دانسته است. هایکو ماس هم اظهارات اردوغان علیه ماکرون را غیر قابل قبول دانسته است.
«امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه اخیرا بار دیگر بر موضع اسلام ستیزانه خود تاکید کرد. او با اعلام حمایت خود از نشریه هایی که کاریکاتورهای موهن علیه مقدسات اسلامی و پیامبر گرامی اسلام (ص) منتشر کرده اند گفت که مانع این کار آنها نخواهد شد.
این اظهارات ماکرون با اعتراضات گسترده ای در کشورهای اسلامی روبرو شده است. در بسیاری از کشورهای عربی و از جمله در قطر، کویت، اردن و نوار غزه، برخی از فروشگاه ها کالاهای ساخت فرانسه را تحریم کرده اند. صاحبان فروشگاه ها در اردن، قطر و کویت کالاهای فرانسوی را از قفسه ها جمع آوری کرده اند.
اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز روز گذشته در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه گفته بود "ماکرون به خاطر سیاست هایش در مقابل مسلمانان "نیاز به انجام تست روانی دارد".
رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه نیز خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد. او گفت: "خطاب به مردم کشورم می گویم هرگز تبلیغ مارک های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار