رژیم صهیونیستی برای بهره برداری از توافق عادی سازی روابط خود با بحرین و امارات، تحرکات خود را در خلیج فارس افزایش داده است.

خبرگزاری فارس: رژیم صهیونیستی برای بهره برداری از توافق عادی سازی روابط خود با بحرین و امارات، تحرکات خود را در خلیج فارس افزایش داده است.
در راستای همین مسئله، شرکت «بندرگاههای جهانی دبی» چهارشنبه (روز گذشته) با شرکت اسرائیلی «داور تاور» (Dovertauer) چندین توافقنامه در زمینه همکاری برای فعالیتهای باربری و بندرگاهی امضا کرده است.
روزنامه العربی الجدید چاپ لندن (نزدیک به قطر) به بررسی این اقدامات صهیونیستها پرداخت و نوشت، رژیم صهیونیستی برای همکاری در زمینه انرژی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اهمیت ویژه ای قائل است و اگر در این زمینه موفق شود، فواید بسیاری از درآمدهای کانال سوئز خواهد برد.
روزنامه صهیونیستی «معاریو» روز چهارشنبه (۱۶ سپتامبر - ۲۶ شهریور) خبر داد که یک شرکت دولتی نفتی رژیم صهیونیستی در حال تماس محرمانه با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است تا بتواند راههای همکاری در زمینه تجارت سوخت و فرآورده های نفتی را بررسی کند.
به گزارش معاریو، یک مسئول صهیونیستی پس از اعلام توافق عادی سازی روابط، پیامهایی در این زمینه به مسئولان نفتی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فرستاده است تا درباره احتمال مشارکت این کشورها در خط لوله نفتی مذاکره کنند؛ خط لوله ای که نفت را از بندرگاه «ایلات» در دریای سرخ به شهر «عسقلان» در سواحل دریای مدیترانه وصل می کند.
به گزارش این روزنامه، هدف از خط لوله ایلات-عسقلان، این است که دیگر نفتکشهای صهیونیستی از کانال سوئز عبور نکنند؛ زیرا هزینه عبور از این کانال، بسیار بالاست.
العربی الجدید در ادامه می نویسد، طرحهای صهیونیستها بسیار فراتر از تلاش برای تحریک کشورهای عربی به منظور سرمایه گذاری و گسترش ...

سرخط اخبار