دولت ژاپن با پیشنهاد تایمز برای انتقال امتیاز میزبانی این کشور از المپیک به سال 2032 نیز مخالف است اما هر روز بر میزان مخالفان داخلی برگزاری المپیک در ژاپن اضافه می شود و آخرین آمارهای به دست آمده از نظرسنجی های مختلف از رسیدن موافقان تعویق دوباره و حتی لغو این بازی ها به 80 درصد حکایت دارد.

با افزایش هزینه های ناشی از به تأخیر افتادن بازی های المپیک، ژاپنی ها مجبور به افزایش بودجه لازم برای برگزاری این مسابقات شده اند.
به گزارش تسنیم و به نقل از ای بی سی نیوز، طبق اعلام کمیته محلی برگزار کننده المپیک 2020 توکیو، هزینه رسمی به تعویق افتادن المپیک 2020 افزایشی 22 درصدی داشته که این موضوع منجر به تعریف بودجه ای جدید برای برگزاری این مسابقات شده است.
مقامات برگزار کننده المپیک 2020 در نشست خبری آنلاین اعلام کردند که برگزاری این بازی ها 15.4 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این در حالی است که بودجه در نظر گرفته شده برای برگزاری این مسابقات در سال گذشته 12.6 میلیارد دلار بود. طبق اعلام کمیته برگزاری مسابقات، 2.8 میلیارد دلار اضافه شده به بودجه برگزاری المپیک 2020 ناشی از تعویق یک ساله این مسابقات پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بوده است.
طبق برنامه، المپیک 2020 قرار است روز 23 جولای (اول مرداد 1400) و بازی های پارالمپیک 24 جولای (دوم شهریور) برگزار شوند اما با توجه به میزان شیوع کرونا در کشورهای مختلف جهان، اخیراً بحث لغو احتمالی این دو تورنمنت مطرح شده است.
در همین حال انتشار برخی اسناد از حسابرسی های دولت ژاپن در چند سال اخیر نشان می دهد که هزینه های برگزاری المپیک 2020 بسیار بالاتر از ارقام رسمی اعلام شده و حدقل 25 میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که سال 2013 زمانی که کمیته بین المللی المپیک (IOC) امتیاز میزبانی از المپیک 2020 را به ژاپن اعطا کرد، مقامات این کشور اعلام کردند که برگزاری این بازی ها برای آنها نزدیک به 7.5 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.
طبق یک تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه آکسفورد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار