زندان مخفی امارات در تاسیسات گازی «توتال» در جنوب یمن

فارس نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۵
یک روزنامه فرانسوی زبان در گزارشی از وجود هجده زندان مخفی امارات در یمن خبر داد و گفت یکی از این زندان ها در محل تاسیسات شرکت گاز توتال در شهر بلحاف استان شبوه در جنوب یمن واقع است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه فرانسوی زبان «لوموند» در گزارشی خبرداد امارات هجده زندان سری را در مناطق تحت کنترل خود در یمن اداره می کند.
این روزنامه افزود: بازداشتی ها در زندان های امارات توسط بازجویان آمریکایی مورد بازجویی قرار می گیرند.
به گزارش روزنامه لوموند یکی از زندان های امارات در یکی از تاسیسات گازی شرکت توتال در جنوب یمن واقع است.
امارات این زندان سری را در یک پایگاه نظامی که در نیمه های سال 2017 در بخشی از میدان گازی در جنوب یمن ایجاد کرده اداره می کند. این میدان گازی توسط شرکت فرانسوی توتال در حال بهره برداری است.
این روزنامه تاکید کرد: بازداشتگاه سری امارات در یک پایگاه نظامی که اماراتی ها در بخشی از میدان استخراج گاز در شهر بلحاف در جنوب یمن ایجاد کرده واقع است.
لوموند گفت: افرادی از نیمه های سال 2016 تاکنون در بازداشتگاه پایگاه بلحاف در بازداشت به سر می برند. پایگاه نظامی مذکور برای انجام عملیات مبارزه با تروریسم به ویژه در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفت.
لوموند بر مبنای گزارش سه سازمان غیردولتی تأیید کرد که سایت بلحاف شامل یک کارخانه مایع سازی و یک ترمینال صادرات گاز طبیعی مایع است اما به دلیل جنگ در یمن در سال 2015 کار خود را متوقف کرد.
سه سازمان غیر دولتی «سموفاس»، «دیده بان تسلیحات» و «دوستان زمین» در این گزارش تاکید کردند که پایگاه استخراج گاز بلحاف متعلق به شرکت توتال فرانسه از سال 2016 به پایگاه شبه نظامیان نیروهای موسوم به «نخبه شبوه» که تحت حمایت امارات هستند، تبدیل شده است.
بنا بر این گزارش شهادت شاهدان حاکی از رفتارهای غیرانسانی و توهین آمیز اعم از شکنجه و بی توجهی به حال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار