علی اکبر آقاجری عکاسی که با هزینه شخصی خود، مبلغ 220 میلیون تومان صرف چاپ کتاب «ایران، سرزمین شکوه زیبایی ها» کرده است حالا از سختی هایی که متحمل شده می گوید و از مسئولین درخواست حمایت و کمک دارد.

علی اکبر آقاجری در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا در مورد آغاز علاقه خود به هنر عکاسی گفت: از کودکی علاقه خاصی به نقاشی و عکاسی داشتم. در 16 سالگی ایرانگردی خود را با سفر به اهواز شروع کردم. با پولی که دستمزد کارم بود موتورسیکلت مینی یاماها 80 سی سی خریده بودم که با خرید این موتور وسوسه سفر به جانم افتاده بود. دلم می خواست با موتورم بیفتم تو جاده و هی بروم! هی بروم. عکس، مکمل سفرهایم بود. عکس می گرفتم بعد که می آمدم در محل برای بچه ها تعریف می کردم سند زنده عکس را هم نشان می دادم. در این دوره به سفرهای بسیاری از جمله سیاحتی و زیارتی، تاریخی، باستانی، طبیعت بکر ایران زمین، مردم شناسی، عشایر ایران، صنایع دستی، تأسیسات نفتی و.... رفتم.
او ادامه داد: همزمان که کارمند شرکت نفت بودم، در دوران 8 سال جنگ تحمیلی هم به صورت خود جوش لحظه هایی را به صورت پراکنده عکاسی کردم. من بچه آبادان بودم و جنگ تحمیلی از این دو شهر مهم آبادان و خرمشهر شروع شده بود و کسی نبود در آن اوایل جنگ که آن لحظه های آوارگی مردم را ثبت کند. بعضی ها مهاجرت اجباری و عده ای با دست خالی در برابر دشمن تا دندان مسلح مقاومت می کردند و من هم عکاسی می کردم و کتاب آبادان و خرمشهر حاصل آن روزهاست که آن را با فروش منزل وامی خود به چاپ رساندم.
این عکاس درمورد فعالیت های حرفه ای خود در هنر عکاسی بیان داشت: اولین بار در سال 1377 کارت پستال جاذبه های شهر آبادان را چاپ کردم که در اندازه 24*34 سانتیمتر مورد استقبال قرار گرفت. خوشحال شدم و تصمیم گرفتم مجموعه عکس های جدیدی منتشر کنم. مجموعه عکس های بعدی را که مربوط به استان های لرستان و اصفهان بود به چاپ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار