به دنبال افزایش بحران های ویروسی

همزمانی قرنطینه انسانی و مرغی در انگلیس

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۳
با شتاب هر چه بیشتر همه گیری آنفلوانزای پرندگان در انگلیس، مرغ ها نیز همچون انسان ها در این کشور، به قرنطینه رفته اند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  از لندن؛ همه گیری آنفلوانزای پرندگان در انگلیس، رو به گسترش است و مرغ ها نیز همچون انسان ها در این کشور، به قرنطینه رفته اند.
بر اساس اعلام رسانه های انگلیسی، گسترده ترین شیوع سویه های ویروس آنفلوانزای پرندگان در این کشور، آغاز شده است و اکنون توصیه می شود همه پرندگان، به ویژه در مرغداری ها، به فضا های سرپوشیده منتقل شوند تا از گستردگی این بیمار پیشگیری شود.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، تاکنون ده ها هزار پرنده در انگلیس، به علت ابتلا به آنفلوانزی پرندگان، معدوم شده اند و تاکنون ۲۰ سویه جهش یافته از این ویروس در انگلیس شناسایی شده است.
این روزنامه نوشت پیش از این، در فاصله سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی، بیشترین سویه جهش یافته ویروس آنفلوانزا در انگلیس شناسایی شده بود که که ۱۳ مورد بود.
روزنامه ایندیپندنت به نقل از مرغداران انگلیسی نوشت امسال شیوع آنفلوانزای پرندگان مشکلات کم تری دارد، زیرا دامداران، به علت همه گیری کووید ۱۹، نمی توانند از منازل خارج شوند و به دیدن یکدیگر بروند و در نتیجه، شیوع بیماری کم تر می شود.
محدودیت های آنفلوانزای پرندگان از نیمه ماه گذشته میلادی در مرغداری های انگلیس اعمال شده است و تاکنون ده هزار پرنده آلوده به این ویروس، از جمله ده ها هزار بوقلمون، معدوم شده اند. این روزنامه نوشت اگرچه سویه های گوناگون ویروس آنفلوانزای پرندگان در انگلیس دیده می شود، گونه اچ ۵ ان ۸ (H۵N۸) که قدرت شیوع فراوان دارد، در ۱۲ مرغداری این کشور دیده شده است.
ایندیپندنت به نقل از پروفسور میک بیلی (Mick Bailey)، استاد دامپزشکی دانشگاه بریستول نوشت ویروس آنفلوانزا در شمال آسیا، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار