اظهارات مهم ظریف؛

انتقاد به چین و روسیه حرام نیست | از ترامپی حمایت می کنند که سردار سلیمانی را شهید کرد

لوگوی دیارمیرزا دیارمیرزا . یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۱۳
ظریف گفت: بعضی دوستان به امریکا «گرا» می دهند که با ما بهتر می توانید کار کنید؛ ما که سکوت می کنیم، ولی دلیل نمی شود که متوجه این گراها نیستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدجواد ظریف در گفتگوی ویدیویی با «انتخاب» به مسائل زیادی پرداخته است.
مصطفی فقیهی، صاحب امتیاز پایگاه خبری «انتخاب» نوشت: چون همیشه خنده بر لب داشت؛ اما درونش غوغا بود. او را سال هاست گروه های تندرو به «خیانت» متهم می کنند و حالا پا را فراتر گذاشته و به روح پدر و پدر بزرگ مرحومش نیز رحم نمی کنند. می گوید «مسجد اعظم قم و مسجد هامبورگ، با سرمایه ی پدر بزرگش ساخته شده و پدر مرحومش نیز، به صندوق مالی مراجع و علمای وقت مشهور بوده»
بد حادثه اما اینجاست که این جماعت ، مصون از هر گونه برخوردی هستند، حتی اگر پدربزرگ مرحومش را از سران بهاییت بخوانند!
وقار و آرامش خود را حفظ می کند و وقتی از نظر سردار سلیمانی پیرامون برجام می پرسم و بر پاسخ صریح او اصرار می ورزم، می گوید «من سالهاست با حاج قاسم، ارتباط صمیمی و جلسات هفتگی داشتم، نمی خواهم از وجهه او بهره برداری کنم» اما تاکید می کند که سردار همواره در برابر تندخویی های دلواپسان، به او قوت قلب داده و حمایتش می کرده؛ «آرام باش! باید تحمل کنی، تو کار بزرگی را داری انجام می دهی»
با اطمینان نیز می گوید، کاندیدا بشو برای انتخابات ۱۴۰۰ نیست، چون در تخصصش چنین چیزی را نمی بیند «دیگر با چه زبانی باید بگویم که نمی آیم؟» اما در عین حال نگران منافع ملی و مردم و «گرای برخی دوستان به خارجی هاست که می گویند این دولت ماندگار نیست، کاری [مذاکره] نکنید تا ما بر سر کار بیاییم» و می پرسد «اگر همین ۹ ماه آتی، معیشت مردم بهبود یابد، ایرادی دارد که برخی چنین می کنند؟»
گفتگو در یک نگاه
*دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دولت دهم هم مخالف مذاکره بود
*می گویند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار