هر مسافر در سال حق واردات یک تلفن همراه را دارد

لوگوی ارانیکو ارانیکو . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۷
دهقانی نیا گفت: مسافران در لحظه ورود به کشور، باید به ثبت اطلاعات شخصی و تلفن همراه خود اقدام کنند و هر مسافر در سال حق واردات یک تلفن همراه را دارد.

حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جزئیات ضوابط جدید واردات تلفن همراه به شیوه مسافری را اینطور تشریح کرد: بعد از این که ثبت حضوری تلفن همراه مسافری لغو شد، برخی اشخاص از این شرایط برای واردات کالای تلفن همراه در قالب تجاری، از واردات مسافری آن سوء استفاده کردند که این کار، مصداق قاچاق پیدا می کند.
او افزود: یکی از دلایل مهم برای اعمال ضوابط جدید واردات تلفن همراه مسافری این بود که از اطلاعات برخی از مسافران نیز سوء استفاده و شکایت هایی دریافت می شد؛ به همین دلیل از تاریخ یکم دی ماه ۹۹ ضوابط جدیدی ابلاغ و عملیاتی شد.
این مقام مسئول اظهار کرد: از این تاریخ، تمامی مسافرانی که وارد کشور می شوند، باید در لحظه ورود نسبت به ثبت اطلاعات هویتی خود و کالای تلفن همراهی که نزدشان است، در سامانه های گمرکی اقدام کنند.
او گفت: بعد از ثبت این اطلاعات، می توانند در فرصت زمانی ۳۰ روزه نسبت به خرید سیمکارت، مراجعه به سایت گمرک برای پرداخت حقوق ورودی و پس آن نیز، مراجعه به سامانه همتا به آدرس www.hamta.ntsw.ir اقدام کنند. اطلاعات از سامانه گمرک به همتا منتقل شده و با مراجعه به آن، می توانند کد فعالسازی را برای استفاده از کالای تلفن همراه مورد نظر خود، دریافت کنند.
دهقانی نیا بیان کرد: در گذشته ضرورت ایجاد می کرد که تلفن های ورودی به کشور، دارای سیمکارت داخلی باشند، اما از تاریخ یکم دی ماه به بعد، این ضرورت به بعد از ورود اطلاعات در محوطه گمرکی منتقل شده است.
او تاکید کرد: هر مسافر در طول بازه یکساله، فقط می تواند یک تلفن همراه را وارد کشور کند و اگر مسافر به هر دلیلی نتواند در آن بازه زمانی یک ماهه کد فعالسازی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار