کامبیز دیرباز به عنوان بازیگر اصلی فیلم سینمایی «شکار شکارچی» معرفی شد. او قرار است نقش «شهید عبدالرسول زرین» برترین تک تیرانداز دفاع مقدس را ایفا کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، «کامبیز دیرباز» به عنوان بازیگر فیلم «شکار شکارچی» معرفی شد. این فیلم به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی ابراهیم اصغری با نگاهی به حماسه برترین تک تیرانداز جنگ های معاصر و هشت سال دفاع مقدس «شهید عبدالرسول زرین» ساخته خواهد شد.
«عبدالرسول زرین» جزء نیروهای اصلی و بنیان گذاران لشکر امام حسین(ع) بود و در جبهه ها نقش منحصربه فردی را ایفا می کرد. او با رکورد بیش از ۳ هزار شلیک موفق و با به هلاکت رساندن نظامیان بعثی و چندین تک تیرانداز ماهر و فرمانده عراقی خود را به عنوان ماهرترین تک تیرانداز جهان در جنگ های معاصر ثبت کرده است. 
* ثبت تعداد شلیک های موفق در دفترچه
آمارها درباره میزان موفقیت شلیک های عبدالرسول زرین متفاوت است؛ برخی ۷۰۰ شلیک و برخی ۳۰۰۰ شلیک را نقل کرده اند. حتی به فرض صحت پایین ترین رقم یعنی ۷۰۰ شلیک، باز هم زرین را می توان برترین تک تیرانداز دهه های اخیر جهان دانست و سایر تک تیراندازان (همچون کریس کایل آمریکایی ملقب به «شیطان رمادی» با ۱۶۰ شلیک، اکثراً به غیرنظامیان) با فاصله زیادی نسبت به او قرار دارند.
این در حالی است که سردار سیداحمد موسوی فرمانده اطلاعات عملیات و گردان غواصان یونس لشکر امام حسین(ع) در دوران مقدس در خاطره ای از شهید زرین می گوید: «چند ماه قبل از شهادتش و قبل از عملیات والفجر ۴ از او پرسیدم، تعداد شلیک های موفق شما تا کنون چقدر بوده است و تا حالا چند نفر از دشمنان ما را به هلاکت رسانده ای؟ اول نمی خواست بگوید، ولی وقتی اصرار کردم (حدود ۶ تا ۷ ماه قبل از شهادت) ایشان گفت: «تا الان بالای ۲ هزار نفر در ذهنم هست و در دفترچه ام ثبت کرده ام»، که این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار