رئیسجمهور آمریکا امید داشت بتواند آرای الکترال میشیگان را کسب کند، ولی با پیروزی بایدن در این ایالت، ترامپ از آغاز روند انتقال قدرت خبر داد.

به گزارشگروه بینالملل خبرگزاری آنا، دونالد ترامپ که در هفتههای اخیر از پذیرش شکست در برابر جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سرباز زده بود، در آخرین موضعگیری خود بدون آنکه شکست در انتخابات را بپذیرد، پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت و اعلام کرد در حال فراهم کردن زمینههای انتقال رسمی قدرت به بایدن است.
دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا
به این ترتیب جو بایدن و تیم او پس از هفتهها تأخیر به اطلاعات مورد نیاز برای پیشبرد وظایف خود دسترسی خواهند یافت. آغاز زمامداری جو بایدن ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ و پس از برگزاری مراسم ادای سوگند خواهد بود.
این در حالی است که شکایت تیم وکیلان رئیسجمهور آمریکا در ایالتهای جورجیا و پنسیلوانیا از سوی دادگاههای ایالتی و فدرال رد شده است و همه نگاهها به ایالت میشیگان بود که ترامپ در این ایالت نیز نتوانست موفقیتی کسب کند. ناکامی ترامپ در این ایالت باعث شد تا شکست در برابر رقیب دموکرات را بپذیرد و آن را بهطور رسمی اعلام کند.
طبق اعلام رسمی مقامهای انتخاباتی ایالات میشیگان بایدن با اختلاف 154 هزار رأی توانست بر ترامپ براتری کسب کند، به این ترتیب همه ۱۶ رأی الکترال این ایالت به سود دموکراتها محسوب شد و ترامپ مهمترین برگ برنده خود را نیز از دست داد.
بیشتر بخوانید:
اعضای کابینه احتمالی جو بایدن چه کسانی هستند؟
البته ترامپ برای جلوگیری از تأیید نتیجه انتخابات بیکار ننشست و شماری از رهبران فراکسیون حزب جمهوریخواه ایالت میشیگان را به کاخ سفید دعوت کرد؛ تلاشی که ثمری نداشت. نمایندگان جمهوریخواه این ایالت اعلام کرده بودند که به کار خود بر اساس روال معمول ادامه خواهند داد. سیاستمداران جمهوریخواه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار