ساعت24-رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر عده ای اصرار دارند و فشار می آورند که قیمت ارز را افزایش دهیم اما بنده رئیس بانک مرکزی 83 میلیون نفر هستم و به طور قطع منافع یک شخص را به منافع گروهی ترجیح نخواهم داد.

عبدالناصر همتی در جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر در اقتصاد کشور شرایط آرامش نصبی حاکم شده است، گفت: هدف دشمن نابودی جمهوری اسلامی از طریق فروپاشی اقتصادی و پول ملی و مختل کردن تجارت خارجی بود که با همت مردم و بخش خصوصی این اتفاق نیفتاد.
وی گفت: در حال حاضر عده ای اصرار دارند و فشار می آورند که قیمت ارز را افزایش دهیم اما بنده رئیس بانک مرکزی 83 میلیون نفر هستم و به طور قطع منافع یک شخص را به منافع گروهی ترجیح نخواهم داد.
وی تاکید کرد: البته بنده مخالف ارز 4200 تومانی هستم اما باید به سیاست های متعددی توجه داشته باشیم و به موضوعات یک جانبه نگری نکنیم.
رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی تمام دولت و همه نظام نیست، اظهار داشت: برخی از تصمیمات ما به تایید نهادهایی مربوط می شود که در اختیار بنده و بانک مرکزی نیستند اما تمام تلاش ما رفع مشکلات است و برای رفع این مشکلات از هیچ تلاشی فروگذار نبوده ایم.
وی با اشاره به تلاش های بخش خصوصی در این شرایط اقتصادی کشور گفت: اگر بخش خصوصی حضور نداشت، معلوم نبود که وضعیت امروز چگونه می شد.
آنگونه که می توانید، ارز را به چرخه اقتصاد برگردانید
وی با اشاره به لزوم برگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصاد گفت: برخی ها نسبت به سیاست های برگشت ارز به چرخه اقتصاد به بنده ایراد می گرفتند اما بنده اعلام کردم که هر فعال اقتصادی آنگونه که می تواند ارز را به چرخه برگرداند. اگر می خواهید مواد اولیه بیاورید هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام تلاش ما این است که کار برای بخش خصوصی در این شرایط روانتر باشد.
وی تاکید کرد: کسانی که تاخیر در بازگشت ارز صادراتی دارند باید بدانند که در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار