بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: تجار ایران و افغانستان علاقه مند به بازگشایی و فعال شدن مرز یزدان هستند و در تامین زیرساخت های لازم برای توسعه مبادلات تجاری در این منطقه مشکلی نداریم.

حمید ملانوری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرز یزدان در جمع خبرنگاران افزود: ما در سرزمین خودمان از نظر زیرساخت های قانونی و نیرو مشکلی نداریم فقط از طرف کشور همسایه نیازمند تامین برخی زیرساخت ها و مجوزها است.
وی اظهار داشت: راه اندازی مجدد این مرز نیازمند هماهنگی هایی از سوی کشور افغانستان است که باید مجوزهای لازم را صادر کند.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: مذاکرات و مکاتباتی در این مدت انجام شده است و امیدواریم با پیگیری های وزارت امور خارجه و مسوولان این مشکل حل شود تا مردم شهرستان زیرکوه، استان و حتی کشور از منافع آن بهره مند شوند.
وی به گفت و گوی تصویری خود با والی فراه افغانستان اشاره کرد و افزود: در این گفت و گوی دو طرفه، بر آمادگی استان برای بازگشایی مرز یزدان تاکید شد.
وی تصریح کرد: بازگشایی مجدد و فعالیت دوباره این بازارچه از انتظارات و مطالبات به حق مردم منطقه است و با توجه به اینکه این بازارچه در اشتغال مردم و فعالیت های اقتصادی شهرستان و استان نقش بسزایی داشته، بازگشایی آن ضروری است.
ملانوری اشتغالزایی، توسعه و آبادانی را از پیامدهای فعالیت اقتصادی در مناطق مرزی عنوان کرد و افزود: فعالیت ها و مبادلات تجاری در مرزها ضمن افزایش درآمد مردم، پایداری امنیت را به همراه دارد و مهاجرت معکوس را موجب می شود.
وی گفت: شهرستان زیرکوه به عنوان یک شهرستان مرزی جایگاه بزرگی در رونق اقتصادی و مبادلات تجاری با راه اندازی مرز خواهد داشت.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه آب شرب در این سفر مورد توجه قرار گرفت افزود: به عنوان قطب تولید زرشک و زعفران تصمیم گرفته شد با کمترین استفاده از منابع آبی، تولید را افزایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار