مشهد- ایرنا- مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز از پذیرش ۶ هسته نوآور در این مرکز خبر داد.

دکتر مجید عاقل شامگاه یکشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز اگر چه مجوز خود را در سال ۹۵ اخذ کرد اما امسال با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با اختصاص فضایی به مساحت ۵۵۰ متر مربع و تخصیص اعتبار مورد نیاز و تجهیز آن به طور جدی فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: این مرکز در اولین اقدامات ضمن برگزاری دو همایش برای آشنایی صاحبان کسب و کارهای کوچک نوپا با حمایت های مالی صندوق پژوهش و فناوری و همچنین آشنایی با مفاهیم استارتاپ و فعالیت های نوآورانه هم اکنون در حال عقد قرارداد استقرار و انجام حمایت های لازم از دو هسته نوآور در حوزه کشاورزی و صنعت است.
وی ادامه داد: در این مرکز یک تیم درخصوص ساخت دستگاه پوست گیر دانه کینوا در مرحله ثبت اختراع قرار دارد و اقدامات مورد نیاز در دست انجام است و تیمی دیگر در زمینه آب پیمای غواصی ثبت اختراع خود را انجام داده و با کمک و حمایت مرکز نوآوری سایر اقدامات خود را در زمینه تجاری سازی و تکمیل محصول اولیه پیگیری می کند.
عاقل افزود: در حال حاضر بررسی ها در زمینه فعالیت چهار هسته نوآور دیگر نیز در حال انجام است و دراین مدت ۲۵ طرح درخواست حمایت از مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز اعلام وصول شده که با بررسی های انجام شده ۱۰ طرح، شرایط حداقلی برای حمایت را داشته اند که در شورای راهبری مورد بررسی قرار گرفته که جهت بررسی های بیشتر به داوران ارجاع گردیده است.
وی با ابراز خرسندی از این که مرکز آموزش عالی کاشمر از جمله معدود دانشگاه های خراسان رضوی است که توانسته با حمایت معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری زمینه فعالیت مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز را فراهم آورد.
مدیر مرکز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار