ایجاد سهمیه اضافه برای پشت کنکوری های سیل زده

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱

اعتمادآنلاین| فاطمه سعیدی در بازدید از مناطق سیل زده پلدختر و معمولان اظهار کرد: تصور ما از معمولان و پلدختر این گونه نبود و وضعیت غیرقابل تصور است.
وی با بیان اینکه در بعضی نقاط ارتفاع گل و لای به سه متر نیز می رسد به بحث آزمون سراسری دانش آموزان این مناطق نیز اشاره کرد و افزود: تاکید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و شخص دکتر عارف روی ایجاد سهمیه اضافه بر دیگر سهمیه ها است تا سهمیه خاصی برای آنان درنظر گرفته شود.
سعیدی ادامه داد: با وجود این سهمیه خاص اگر مسئولان آموزش و پرورش بتوانند دانش آموزان را به حالت عادی برگردانند بیش از 90 درصد قبولی در کنکور را خواهند داشت.
نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح در کمیسیون آموزش تهیه و باید به شورای عالی فرهنگی برود.
وی به امتحانات نهایی نیز اشاره کرد و گفت: پیش بینی هایی برای تسهیل این امتحانات نیز شده است.
سعیدی حجم عظیم مصیبت سیل را مربوط به زنان، دختران و کودکان دانست و افزود: همه برای اینکه لرستان به حالت عادی خود برگردد کمک خواهند کرد و فراکسیون امید گزارش این بازدیدها را خواسته که جمع بندی آن را بعد از سفر ارائه خواهیم داد.
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک طرح سه فوریتی برای بررسی راهکارهای تامین منابع مناطق سیل زده تصویب شده که در آن تمامی جوانب جهت کمک به ستاد بحران آمده است.
وی خاطرنشان کرد: قطعا این طرح نقش موثرتری در بحران سیل و حوادث دیگر خواهد داشت.
منبع: ایسنا